X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

EBI wycofuje się z finansowania projektów związanych z gazem ziemnym

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 21:52
Europejski Bank Inwestycyjny wycofuje się z finansowania projektów związanych z gazem ziemnym. Decyzję podjęła Rada Dyrektorów EBI. Polska chciała utrzymania kredytowania inwestycji gazowych.
Audio
  • Europejski Bank Inwestycyjny wycofuje się z finansowania projektów związanych z gazem ziemnym. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Z informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia wynika, że dziś, przeciwko tej propozycji wraz z Polską głosowały także Rumunia i Węgry. Sześć krajów się wstrzymało, pozostałe zagłosowały za. Większość unijnych krajów-akcjonariuszy EBI uznał, że Bank powinien postawić na ekologię i bardziej przyjazne środowisku projekty.

Nie będzie już finansował inwestycji związanych z paliwami kopalnymi, bo wcześniej wycofał się z finansowania inwestycji związanych z węglem.

firma1200.jpg
Co powstrzymuje polskie firmy przed inwestowaniem? Raport EBI

Datą graniczną, ustaloną przez EBI, jest 2021 rok. Zatem do końca przyszłego roku unijne kraje będą mogły składać wnioski o współfinansowanie przez Europejski Bank Inwestycyjny projektów gazowych. Ograniczenie czasowe nie dotyczy projektów, które są wpisane na listę priorytetowych, czyli leżących we wspólnym interesie Unii Europejskiej.

 Transformacja energetyczna jest kosztowna

Polska chciała utrzymania finansowania projektów związanych z gazem ziemnym. Później, kiedy dyskusje dotyczyły ograniczenia w czasie, proponowała 2025 rok. Tłumaczyła, że transformacja energetyczna jest kosztowna i potrzeba czasu i pieniędzy, by ją przeprowadzić.

Jednak rozmówcy brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej w EBI pytani o tę kwestię odpowiadali, że Warszawa nie przedstawiła żadnych projektów wykraczających poza 2021 rok.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pieniądze dla Polski. UE przeznaczy miliony euro na infrastrukturę kolejową i drogową

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 15:45
676 milionów euro otrzyma Polska z unijnego budżetu na poprawę infrastruktury kolejowej i drogowej. Komisja Europejska przyjęła trzy duże projekty, które zostaną sfinansowane z polityki spójności i poprawią bezpieczeństwo pasażerów, przy jednoczesnym skróceniu czasu podróży i zmniejszeniu kosztów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE rozpoczęła procedurę przeciwko W. Brytanii. Chodzi o naruszenie prawa

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 18:45
Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie o naruszenie unijnego prawa przeciwko Wielkiej Brytanii, bo Londyn nie zaproponował kandydata na komisarza. Poinformowała o tym rzeczniczka Komisji Mina Andreewa.
rozwiń zwiń