X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje najstarszy na świecie nosorożec północny. Jest szansa na przetrwanie gatunku

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 16:58
W zoo Planete Sauvage niedaleko francuskiego Nantes zdechła Sana, najstarsza na świecie samica krytycznie zagrożonego wyginięciem nosorożca północnego - podgatunku nosorożca białego. Zwierzę przeżyło 55 lat.
Zwierzę przeżyło 55 lat
Zwierzę przeżyło 55 latFoto: LOIC VENANCE/AFP/East News

Nosorożec urodził się w 1964 roku w Parku Narodowym Umflozi we wschodniej prowincji RPA, siedem lat później został przewieziony do Europy. Przed przybyciem do Francji mieszkał w niemieckich ogrodach zoologicznych.

mid-epa06615211  1200.jpg
Kenia: zmarł wyjątkowy nosorożec. Ostatni samiec tego gatunku

Zgodnie z informacją zoo, w ostatnich latach życia Sana miała szczególną opiekę. W ostatnim czasie nie była już w stanie taplać się w błocie, czyli zażywać ulubionej rozrywki nosorożców, która pozwala im regulować temperaturę ciała, zapobiega poparzeniom słonecznym i odpędza szkodliwe owady.

Jak poinformował ogród zoologiczny, raz w tygodniu była poddawana zabiegowi okładania zieloną glinką - w celu nawilżenia skóry i zminimalizowania ryzyka zakażenia.

Badacze liczą na odtworzenie linii prawie wymarłego gatunku

Długość życia nosorożca białego północnego na wolności wynosi około 50 lat. Naturalne siedliska białego nosorożca występują na tropikalnych i subtropikalnych łąkach i sawannie w Afryce - w RPA, Botswanie, Kenii, Namibii, Suazi, Zimbabwe, Zambii i Ugandzie.

Ostatni samiec z tego gatunku, Sudan, zdechł w ubiegłym roku w Kenii, pozostawiając dwie ostatnie samice nosorożca północnego.

We wrześniu ekolodzy stworzyli dwa embriony nosorożca północnego z komórek samic i spermy nieżyjących już samców. Badacze mają nadzieję, że dzięki temu uda się odtworzyć linię prawie wymarłego gatunku.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprzedaż rogów nosorożców legalna w Republice Południowej Afryki

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 13:21
W RPA zniesiono zakaz handlu rogami nosorożców. Decyzja Sądu Najwyższego jest sprzeczna z polityką rządu, który wprowadzając moratorium sześć lat temu zamierzał walczyć z nielegalnym handlem i kłusownictwem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kenia: zmarł wyjątkowy nosorożec. Ostatni samiec tego gatunku

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 16:54
W Kenii uśpiono ostatniego samca nosorożca białego północnego - poinformowali strażnicy rezerwatu Ol Paleta w Kenii, gdzie zwierzę żyło. Nosorożec zwany Sudan miał 45 lat. W rezerwacie żyją jeszcze tylko dwie samice tego podgatunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójstwa, tortury. Poważne oskarżenia pod adresem organizacji WWF

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 15:44
Organizacja ekologiczna World Wild Fund for Nature (WWF) wynajmowała strażników, którzy torturowali i zabijali kłusowników - donosi BuzzFeed.
rozwiń zwiń