X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Od 4 do 5 milionów. Znaczący wzrost nielegalnej imigracji w Europie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 11:07
Fala imigracji do Europy w ostatnich latach spowodowała znaczący wzrost liczby nielegalnych imigrantów. Mimo, że trend się powoli odwraca, na Starym Kontynencie przebywa wciąż od 3,9 do 4,8 milionów niezarejestrowanych przybyszów – podaje Pew Research Center.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Jazzmany / Shutterstock.com

W latach 2014-2016 do Europy przybyło ponad milion spoza kontynentu. Szczyt został osiągnięty w 2016 roku. Pew Reaserch Center szacuje, że w tym roku w Europie przebywało od 4,1 do 5,3 mln nowych, niezarejestrowanych mieszkańców.

Czytaj więcej
kontrola graniczna 1200 en.jpg
Dania rozpoczęła kontrole na granicy ze Szwecją. Chce zatrzymać falę przestępczości

Tendencja nieznacznie zmienia się w 2017 roku, gdy górny szacunek wynosi 4,8 mln a dolny 3,9 mln. Te dane oznaczają, że większość migrantów, którzy przybyli na fali lat 20114 2016 została w Europie. Pew podaje, że jedna czwarta z nich czeka na rozpatrzenie wniosku azylowego a reszcie albo ten wniosek odrzucono, albo dostali się na kontynent na podstawie legalnych wiz, ale nie opuścili go po ich wygaśnięciu.

Najwięcej nielegalnych migrantów przebywa w Niemczech, między 1 a 1,2 mln. Kolejne są Wielka Brytania z 0,8-1,2 mln oraz Włochy (500-700 tys.) i Francja (300 do 400 tys.).

dcz/pewresearch.org

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Turcja grozi otwarciem granic. Premier Grecji apeluje o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 18:44
Grecja obawia się nowej, potężnej fali imigrantów. Premier tego kraju Kyriakos Mitsotakis zaapelował do NATO o pomoc w zwiększeniu kontroli granicznej. To reakcja na słowa tureckiego prezydenta Recepa Erdogana, który grozi otwarciem granic Turcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: likwidacja dzikich obozów uchodźczych. MSW zapowiada następne takie operacje

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 21:58
Policja ewakuowała ponad 1600 imigrantów i uchodźców z założonych przez nich dwóch dzikich obozów na północno-wschodnich obrzeżach Paryża. Szef francuskiego MSW Christophe Castaner zapowiedział, że operacje takie będą kontynuowane.
rozwiń zwiń