X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powódź w Wenecji. Trwa usuwanie szkód, straty sięgają setek milionów euro

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 10:44
Wbrew początkowym obawom nocny przypływ nie zalał Wenecji. Szkody wyrządzone przez wtorkową powódź szacuje się jednak na setki milionów euro.
Audio
  • Trwa usuwanie szkód i szacowanie strat wyrządzonych przez powódź w Wenecji. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
Sprzątanie historycznej kawiarni Florian na placu San Marco, która ucierpiała w wyniku powodzi
Sprzątanie historycznej kawiarni Florian na placu San Marco, która ucierpiała w wyniku powodziFoto: PAP/EPA/ANDREA MEROLA

W Wenecji trwa usuwanie szkód. W akcji ratunkowej pomaga ochrona cywilna. Zalało tysiące mieszkań, restauracje i sklepy, a także bezcenne zabytki, w tym bazylikę św. Marka. Administrator jej dóbr Carlo Alberto Tesserin poinformował, że przy pomocy pomp wodę udało się usunąć z krypty w ciągu 20 godzin.

Wenecja PAP 1200.jpg
Powódź w Wenecji. Gigantyczne zniszczenia, są ofiary śmiertelne

- Niestety, szkody pozostaną. Oby skutki tych 20 godzin kąpieli ścian i posadzki okazały się mniej dramatyczne, niż się spodziewamy - powiedział. Chodzi o szkody, które wyrządza wżerająca się w kamień sól. Istnieją również obawy o stan kolumn, na których opiera się bazylika.

W czwartek w Wenecji odbędzie się posiedzenie rządu poświęcone skutkom kataklizmu. Uruchomione zostaną specjalne fundusze pomocowe. Poszkodowani będą na pewien czas zwolnieni ze spłaty kredytów i podatków.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Acqua alta w Wenecji. Prawie metrowy poziom wody w przedsionku bazyliki świętego Marka

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 15:50
- Tak zwana acqua alta, zalewająca Wenecję, osiągnęła we wtorek wysoki poziom 127 centymetrów, w wyniku czego woda wdarła się do przedsionka bazyliki świętego Marka. Jej poziom wewnątrz świątyni sięgnął 70 centymetrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powódź w Wenecji. Burmistrz: setki milionów euro strat

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 16:23
Setki milionów euro wynoszą straty w Wenecji, zalanej przez rekordową wysoką wodę przypływu - taki wstępny bilans przedstawił w środę burmistrz Luigi Brugnaro. Woda wtargnęła na 80 proc. obszaru miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramatyczna sytuacja w Wenecji. Premier ogłosi stan wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 21:28
W Wenecji, zalanej w wyniku rekordowego przypływu, odezwały się w środę wieczorem syreny alarmowe, ostrzegające przed kolejną wysoką falą. W mieście rozpoczęło się usuwanie szkód szacowanych według burmistrza na setki milionów euro.
rozwiń zwiń