X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy skład Komisji Europejskiej. Przesłuchania w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 17:14
Parlament Europejski potwierdził, że przesłuchania nowych kandydatów na komisarzy z Francji, Rumunii i Węgier odbędą się w najbliższy czwartek, 14 listopada. Tak zdecydowali przewodniczący grup politycznych.
Audio
  • Parlament Europejski ustalił datę przesłuchań kandydatów na nowych komisarzy unijnych - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/Pierre-Olivie

Głosowanie nad całym składem Komisji zaplanowano 27 listopada na sesji plenarnej w Strasburgu.

ursula von dery leyen PAP 1200.jpg
Dr M. Bonikowska: Komisja Europejska musi ruszyć w nowym składzie

Pierwszy etap weryfikacji - we wtorek

Zanim kandydaci stawią się na przesłuchaniach w komisjach Europarlamentu, będą musieli przejść pierwszy etap weryfikacji. W najbliższy wtorek zbierze się komisja prawna, która oceni deklaracje majątkowe kandydatów pod kątem konfliktu interesów.

Pozytywna opinia tej komisji jest niezbędna. Dwójka poprzednich kandydatów z Rumunii i Węgier odpadła właśnie na pierwszym etapie. Kandydatka z Francji została odrzucona po powtórnym przesłuchaniu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Premier w Pradze: domagamy się wyrównania dopłat dla rolników

Uzgodniony harmonogram przewiduje, że 21 listopada wysłuchania zostaną podsumowane przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i szefów grup politycznych, którzy zarekomendują głosowanie nad całym składem Komisji w ostatnią środę tego miesiąca, by mogła ona rozpocząć pracę 1 grudnia.

Potencjalne kłopoty kandydatów Paryża i Budapesztu

To plan optymistyczny, zakładający, że nie będzie problemów podczas przesłuchań. Już pojawiły się komentarze, że kłopoty może mieć kandydat z Francji wskazany na komisarza ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości.

Chodzi o karierę biznesową byłego ministra finansów, ryzyko konfliktu interesów i nielegalnie przechowywanie danych przez firmę technologiczną, którą kierował.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Viktor Orbán: propozycja nowego budżetu UE jest niesprawiedliwa

Z kolei w przypadku Węgra krytykowane jest portfolio. Ma on bowiem odpowiadać za kwestie rozszerzenia Unii. Część europosłów uważa, że osoba z kraju, któremu zarzuca się łamanie zasad praworządności, nie może odpowiadać za kontakty z państwa aspirującymi do Unii i domagać się europejskich standardów dotyczących rządów prawa.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska pomoc publiczna pod lupą KE. Chodzi o sieci ciepłownicze

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 13:11
Komisja Europejska rozpoczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie pomocy publicznej na modernizację systemów ciepłowniczych w Polsce. Bruksela poinformowała, że chodzi o pomoc państwa na unowocześnienie sieci ciepłowniczej w pięciu gminach w województwie podkarpackim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela: trójstronne rozmowy ws. dostaw gazu. Celem nowy kontrakt

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 07:25
W Brukseli kolejne, trójstronne rozmowy między Rosją, Ukrainą i Komisją Europejską w sprawie dostaw gazu. Celem jest uzgodnienie nowego kontraktu do końca roku, bo wtedy wygasa obecna umowa dotycząca tranzytu rosyjskiego surowca przez Ukrainę. 19 września konsultacje w tej sprawie zakończyły się bez porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozew Komisji Europejskiej wobec Polski za zwolnienia dyscyplinarne wobec sędziów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 16:58
Do unijnego Trybunału Sprawiedliwości wpłynął pozew Komisji Europejskiej przeciwko Polsce za dyscyplinarki wobec sędziów - ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Jest też wniosek o rozpatrzenie przez Trybunał skargi w trybie przyspieszonym.
rozwiń zwiń