X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja: likwidacja dzikich obozów uchodźczych. MSW zapowiada następne takie operacje

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 21:58
Policja ewakuowała ponad 1600 imigrantów i uchodźców z założonych przez nich dwóch dzikich obozów na północno-wschodnich obrzeżach Paryża. Szef francuskiego MSW Christophe Castaner zapowiedział, że operacje takie będą kontynuowane.
Uchodźcy ewakuowani przez policję
Uchodźcy ewakuowani przez policjęFoto: PAP/EPA/JULIEN DE ROSA

Nastąpi to w najbliższych tygodniach, gdy francuskie służby medyczne zdołają przygotować odpowiednie miejsca, do których można będzie bezpiecznie przesiedlić imigrantów - powiedział Castaner.

obóz uchodźcy Syria pustynia free shut 1200.jpg
Polska zaangażuje się w wart pół miliona dolarów projekt humanitarny w Iraku

Największa operacja tego rodzaju

Prefekt francuskiej policji Didier Lallement w wypowiedziach dla mediów przyznał, że czwartkowa ewakuacja była we Francji największą dotąd operacją tego rodzaju. Wzięło w niej udział 600 członków sił policyjnych oraz personel służb socjalnych.

Lallement podkreślił, że wolą rządu "jest ustanowienie kontroli nad imigracją", która wymknęła się spod nadzoru francuskich władz. Przypomniał, że do tej pory przeprowadzano ewakuacje 200-300 migrantów, którzy potem wracali na dawne miejsce obozowania. - Ta operacja ma na celu zero powrotów, niedopuszczenie do tego, aby nielegalne obozy znów się odrodziły - zaznaczył prefekt.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Szef MSW Niemiec: Europie grozi wielki kryzys migracyjny. Większy niż w 2015 r.

Zlikwidowane obozy uchodźców znajdowały się między Paryżem a Saint-Denis. Jeden na terenie Porte de la Chapelle, a drugi w Saint-Denis.

Niebawem kolejna ewakuacja

Trzeci obóz założony przez imigrantów w Porte d'Aubervilliers, gdzie znajduje się od dwóch do trzech tysięcy osób, ma być przymusowo ewakuowany w najbliższych tygodniach.

Wśród ewakuowanych, jak oświadczył minister Castaner, są osoby oczekujące na rozpatrzenie ich wniosków o azyl, takie, które uzyskały status uchodźcy, takie, którym odmówiono prawa legalnego pozostania we Francji i migranci nieposiadający żadnych dokumentów.

EN_migranci-1200.jpg
Premier Turcji: jeśli nie znajdziemy rozwiązania, otworzymy bramy migrantom

>>> [CZYTAJ WI ĘCEJ] Francja usuwa dzikie obozowiska imigrantów. Rząd chce większej kontroli

Co się tyczy osób, którym Francja odmówiła prawa azylu, Castaner oświadczył w wywiadzie dla rozgłośni radiowej France Info, że zostaną wobec nich wdrożone postępowania mające na celu ich wydalenie.

Codzienne obławy na terenie obozów

- Na terenach zlikwidowanych obozów będą przeprowadzane codzienne obławy - zapowiedział szef MSW.

Podczas ewakuacji podparyskich obozów wszyscy ich mieszkańcy zostali przewiezieni autobusami wraz z ich dobytkiem do nieczynnych hal sportowych lub innych przystosowanych do tego celu budynków publicznych. Akcja ewakuacyjna została przeprowadzona nazajutrz po przedstawieniu przez francuski rząd kontrowersyjnego planu reformy migracyjnej.

Premier Edouard Philippe przedstawił w środę projekt reformy, obejmujący 20 nowych przepisów, i zapowiedział wprowadzenie kwot imigrantów. - Chcemy przejąć ponownie kontrolę nad naszą polityką imigracyjną - oświadczył.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: w krajach, które otworzyły się na migrantów, nastąpił wzrost ekstremizmu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 13:55
- Nasz rząd nie zgodzi się na otwieranie Polski na emigrantów, na migracje. Informacje, które spływają o wzroście przestępczości w krajach, które otworzyły się na migracje, przemawiają za odpowiedzialnymi decyzjami - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Woś: polityka migracyjna UE, którą przyjęła PO była błędna

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 16:47
- Dziś wiemy, że polityka otwartych drzwi i przymusowej relokacji z 2015 roku, na którą przystała premier Ewa Kopacz zdradzając Grupę Wyszehradzką, była błędna. My ją odrzuciliśmy i nigdy się na nią nie zgodzimy - mówił w Polskim Radiu 24 minister Michał Woś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla Syryjczyków. Będą zakładać małe firmy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:00
"Inwestor od serca" to nowy program wsparcia dla mieszkańców ogarniętej konfliktem Syrii. - Przy każdej pomocy międzynarodowej pojawia się taki moment, kiedy trzeba pomyśleć o pójściu krok dalej. Czyli nie o uzależnieniu od bieżącej pomocy humanitarnej, ale stworzeniu warunków do tego, aby móc utrzymywać się przynajmniej na drobną skalę - mówi minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś.
rozwiń zwiń