X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Turcji: jeśli nie znajdziemy rozwiązania, otworzymy bramy migrantom

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 20:16
Prezydent Turcji zaapelował do Unii Europejskiej o wsparcie finansowe na utrzymanie migrantów. Recep Tayyip Erdogan złożył dziś wizytę w Budapeszcie, gdzie spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: AFP/EAST NEWS
  • Prezydent Turcji zaapelował do Unii Europejskiej o wsparcie finansowe na utrzymanie migrantów
  • - Nadal ugościmy migrantów, ale nie damy rady wszystkiego udźwignąć - mówił turecki polityk
  • Recep Tayyip Erdogan podziękował Viktorowi Orbanowi za pomoc Węgier w walce z terroryzmem

Turecki prezydent przypomniał, że w jego kraju przebywa obecnie 4 miliony migrantów, a wielu z nich chciałoby dostać się do Europy. Jak zaznaczył dzięki umowie z Unią Europejską Turcja ich cierpliwie powstrzymuje. Podkreślił, że z obiecanych sześciu miliardów euro na pomoc w kryzysie migracyjnym Bruksela na razie przesłała tylko pierwszą część.

Turcja-Erdogan-pap-1200.jpg
Turcja: po atakach na kurdyjskich bojowników rośnie poparcie dla prezydenta Erdogana

- Nadal ugościmy migrantów, ale nie damy rady wszystkiego udźwignąć. Jeżeli zobaczymy, że nie ma rozwiązania, to trzeba będzie otworzyć bramy, a jeżeli je otworzymy, to wszyscy wiedzą w jakim kierunku ci ludzie pójdą - mówił turecki polityk. Poinformował, że w celu rozwiązania problemu Turcja chce zwołać międzynarodową konferencję na temat odbudowy północnej Syrii.

CZYTAJ TAKŻE: Weronika Jóźwiak: Węgry próbują zaistnieć w polityce międzynarodowej>>>

Recep Tayyip Erdogan podziękował Viktorowi Orbanowi za pomoc Węgier w walce z terroryzmem oraz za wsparcie Turcji w przyłączeniu się do Unii Europejskiej. Szef węgierskiego rząd przyznał, że bez Turcji nie da się powstrzymać migracji w kierunku Europy. Według Orbana osobom zmuszonym do opuszczenia swojej ojczyzny należy pomóc, ale pomocy należy udzielać na miejscu.

Podczas wizyty Erdogana kilka organizacji protestowało w centrum Budapesztu przeciw tureckiej ofensywie w północnej Syrii. Był to też wyraz solidarności z Kurdami.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak