X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Amerykanista: ruch bezwizowy do USA był punktem honoru wielu rządów

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 22:11
- To pewnego rodzaju symbol (...). Gdybyśmy spojrzeli na mapę to i Czesi, i nawet Litwini są w ruchu bezwizowym od kilku lat, a my ciągle mamy te wizy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Wojciech Kwiatkowski, amerykanista, UKSW. Odniósł się w ten sposób do przesądzonego już wstąpienia Polski do ruchu bezwizowego z USA.
Audio
  • 6.11.2019 Dr Wojciech Kwiatkowski: Donald Trump lubi nas bardziej niż jego poprzednik (Polskie Radio 24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego Stanów Zjednoczonych. Od 11 listopada osoby udające się do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni mogą przekroczyć granicę z samym paszportem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200_USA_shutterstock.jpg
Do USA bez wiz od 11 listopada. Rzecznik rządu: to sukces polskiej polityki

Dr Wojciech Kwiatkowski powiedział, że "każdy rząd zabiegał, aby te wizy zostały zniesione". - To pewnego rodzaju symbol (...). Gdybyśmy spojrzeli na mapę to i Czesi, i nawet Litwini są w ruchu bezwizowym od kilku lat, a my ciągle mamy te wizy. To był punkt honoru dla wielu rządów, kilku prezydentów Polski, żeby ta sprawa została jakoś załatwione - podkreślił.

Gość PR24 wskazał, że Donald Trump "lubi nas dużo bardziej niż jego poprzednik". - Natomiast akurat prezydent ma niezbyt duży wpływ na wcześniejszy etap całej tej procedury. Ona została określona w ustawie, prezydent musi tę ustawę stosować. Oczywiście mógł wydać sugestię dla departamentu stanu, żeby konsulowie nieco inaczej podchodzili do Polaków, do tych rozmów. Żeby nie patrzyli na Polaka jako tego, który na pewno chce zostać w Stanach Zjednoczonych - ocenił dr Wojciech Kwiatkowski, amerykanista z UKSW na antenie Polskiego Radia 24.

Rozmawiał Mateusz Drozda.

Polskie Radio 24/pkr

------------------------------------

Data emisji: 06.11.2019

Godzina emisji: 21.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak