X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Viktor Orbán: propozycja nowego budżetu UE jest niesprawiedliwa

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 16:55
Podczas konferencji prasowej przywódców grupy V4 w Pradze szef węgierskiego rządu opowiedział się za likwidacją rabatów, które sprawiają, że niektóre państwa wpłacają do wspólnej kasy mniej w porównaniu ze swoim PKB.
Audio
  • Premierzy V4 chcą bardziej sprawiedliwego budżetu UE (IAR)
  • Mateusz Morawiecki zaapelował o walkę z luką VAT-owską na poziomie europejskim (IAR)
Premier Węgier Viktor Orbn
Premier Węgier Viktor OrbánFoto: shutterstock.com

Viktor Orbán zwrócił uwagę, że część pomocy unijnej wraca z biedniejszych krajów do Europy Zachodniej. Mimo to bogatsze kraje chcą ograniczyć Fundusz Spójności. - Chcą oni ograniczyć środki na politykę spójności tak, żeby ci, którzy są biedni, byli jeszcze biedniejsi, a państwa bogatsze otrzymały więcej. To jest niesprawiedliwe - powiedział Viktor Orbán.

1200_Morawiecki_PAP.jpg
Premier w Pradze: domagamy się wyrównania dopłat dla rolników

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że Parlament Europejski wskazał kilka krajów Europy Zachodniej jako tak zwane raje podatkowe, które dodatkowo zabierają pieniądze innym krajom. Szef rządu po raz kolejny zaapelował o walkę z luką VAT-owską na poziomie europejskim.

"UE rocznie traci 150 mld euro"

Mateusz Morawiecki powiedział, że rocznie z powodu luki Unia Europejska traci 150 miliardów euro. Dodał, że to tyle, ile wynosi unijny budżet. Podkreślił, że zmniejszenie luki VAT-owskiej o przynajmniej 10 procent pozwoliłoby na rezygnację z jakichkolwiek redukcji.

Tematowi przyszłego budżetu Unii Europejskiej poświęcony był szczyt Przyjaciół Spójności, który odbył się w Pradze. Obok przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej wzięli w nim udział przedstawiciele 13 innych krajów Europy Środkowej i Południowej oraz unijny komisarz do spraw budżetu, Guenther Oettinger.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Viktor Orban: w przyszłym roku możliwe dwie akcje wspierające gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 13:12
Premier Węgier Viktor Orban nie wykluczył wprowadzenia w przyszłym roku dwóch nowych programów wspierających gospodarkę, jeśli w Unii Europejskiej pojawią się oznaki spowolnienia gospodarczego. Powiedział o tym w Baile Tusnad w Rumunii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Brukseli: przekaz państw chcących mniejszego budżetu jest niespójny

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 10:42
- Państwa, które chcą zmniejszyć unijny budżet mówiąc jednocześnie, żeby było więcej Europy są bardzo głęboko niespójne w swoim przekazie - ocenił premier Mateusz Morawiecki przed drugim dniem unijnego szczytu w Brukseli.
rozwiń zwiń