X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rząd USA formalnie wycofuje się z porozumienia paryskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 23:23
Stany Zjednoczone formalnie poinformowały Organizację Narodów Zjednoczonych o swoim wycofaniu z porozumienia klimatycznego zawartego w Paryżu. USA, będące największą gospodarką świata, jako jedyne wycofują się z układu.
Иллюстрационное фотоFoto: BCFC/ Shutterstock

- Dziś rozpoczynamy formalny proces występowania z porozumienia paryskiego - napisał na Twitterze sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

epa07864221_2 greta 1200.jpg
Jaki jest plan na walkę ze zmianami klimatycznymi?

"Realistyczny model"

Zaznaczył, że Stany Zjednoczone są "dumne ze swoich wyników jako światowego rekordzisty w zakresie redukcji wszystkich rodzajów emisji", dodał, że model wybierany przez USA jest "realistyczny i pragmatyczny".

Wcześniej prezydent USA Donald Trump mówił, że umowa nałożyła na Stany Zjednoczone "niesprawiedliwe obciążenia gospodarcze".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] USA: Donald Trump niespodziewanie pojawił się na sesji klimatycznej ONZ

Porozumienie klimatyczne było efektem konferencji ONZ zorganizowanej pod Paryżem w grudniu 2015 roku. 195 uczestniczących państw, w drodze konsensusu, zgodziło się na przyjęcie ostatecznego porozumienia globalnego, według którego ma nastąpić redukcja emisji jako część sposobu na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Porozumienie dotyczy globalnego ocieplenia

W 12-stronicowym dokumencie strony przystały na obniżenie produkcji dwutlenku węgla "tak szybko jak to możliwe" i zapewniły, że dołożą wszelkich starań by utrzymać światowe ocieplenie na poziomie "znacząco niższym niż 2 stopnie Celsjusza".


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oskarża światowych przywódców o zdradę. Odpowiedział jej D. Trump

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 10:28
- Młodzi ludzi zaczynają dostrzegać waszą zdradę. Oczy wszystkich pokoleń są skierowane na Was. Jeśli zdecydujecie się nas zawieść, to nigdy wam nie wybaczymy - mówiła Greta Thunberg podczas szczytu klimatycznego ONZ. "Ona wygląda na bardzo szczęśliwą, młodą dziewczynę" - napisał prezydent USA na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Smętek: meta jest daleko, ale warto biec do celu

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 16:52
Jesteśmy pierwszym pokoleniem świadomym kryzysu klimatycznego i ostatnim, które może coś zmienić – mówił w swoim przemówieniu 44. prezydent Stanów Zjednoczonych Barak Obama. Te słowa do serca wzięli sobie młodzi aktywiści, który na całym świecie działają pod szyldem Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.
rozwiń zwiń