X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ONZ podał wstrząsające dane. "W Donbasie od 2014 roku zginęło ponad 3 tysiące cywilów"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 17:22
- Od początku wojny w Donbasie w 2014 r. zginęło ponad 3,3 tys. cywilów, a ok. 9 tys. zostało rannych - poinformowała ONZ na Twitterze. 1,3 mln ludzi zostało wewnętrznie przesiedlonych, a 3,5 mln osób potrzebuje pomocy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock / Liukov

W sobotnim tweecie ONZ zaznaczono, że konflikt we wschodniej Ukrainie "jest wciąż aktywny".

Rosja Ukraina 1200.jpg
Pokój na Ukrainie? Ekspert: prezydent Zełenski takiego sukcesu potrzebuje

Tysiące zabitych i rannych cywilów w Donbasie

"Ukraina: szósty rok wojny. Zabito ponad 3 330 cywilów, rannych zostało do 9 tysięcy" - poinformowano na rosyjskojęzycznym profilu ONZ. "W rezultacie konfliktu powstała 427-kilometrowa "linia rozgraniczenia", która zamknęła dostęp do podstawowych usług" - dodano.

Zaznaczono też, że wojna doprowadziła do tego, że "1,3 mln ludzi zostało wewnętrznie przesiedlonych, a 3,5 mln ludzi potrzebuje pomocy". "Ludzie chcą przede wszystkim pokoju" - podkreślono.

Przyczyny wojny w Donbasie

Konflikt zbrojny w Donbasie wybuchł po zwycięstwie prozachodniej rewolucji w Kijowie, która doprowadziła do obalenia na początku 2014 r. ówczesnego prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza. Wiosną tamtego roku wspierani przez Rosję rebelianci proklamowali w Donbasie dwie samozwańcze republiki ludowe - doniecką i ługańską.

jmo

Czytaj także

Estonia staje w obronie niepodległości Ukrainy. Nie uzna paszportów wydanych przez Rosję

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 14:46
Estonia nie uzna paszportów Federacji Rosyjskiej wydawanych mieszkańcom samozwańczych republik ludowych donieckiej i ługańskiej – taką decyzję podjęło w poniedziałek estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zełenski chce przyspieszenia starań o członkostwo Ukrainy w NATO

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 12:57
Wołodymyr Zełenski deklaruje, że Ukraina jest gotowa do przyspieszenia starań o członkostwo w Sojuszu Północnoatlantyckim. Prezydent Ukrainy spotkał się w Kijowie z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem.
rozwiń zwiń