X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szerzyły dezinformację w Afryce. Facebook zlikwidował 35 fałszywych kont powiązanych z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 17:26
Facebook usunął sieć powiązanych z Rosją fałszywych kont, które wykorzystywano do szerzenia dezinformacji i prowadzenia innych działań ukierunkowanych na wywieranie wpływu w krajach afrykańskich, m.in. w Kamerunie, Mozambiku, Sudanie i Libii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Tematyka wpisów obejmowała przede wszystkim kwestie polityki lokalnej i międzynarodowej, działalność Rosji w Afryce, monitoring wyborów przez lokalne organizacje pozarządowe oraz krytykę polityki USA i Francji.

pixabay facebook free 1200.jpg
Koniec internetowych porad. O tym nie porozmawiasz już na Facebooku

Operatorzy usuniętych kont według firmy Marka Zuckerberga próbowali maskować swoją tożsamość, jednak koncern łączy je z postacią rosyjskiego finansisty Jewgienija Prigożina. Konta działały w ramach trzech sieci, których aktywność miała prowadzić do zmylenia odbiorców nadawanych z nich treści co do źródła przekazu.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Zamieszki z powodu wpisu o Mahomecie. Cztery osoby nie żyją

Osoby koordynujące działania w ramach operacji dezinformacyjnych korzystały częściowo z prawdziwych profili mieszkańców Madagaskaru i Mozambiku, z których zarządzano stronami i grupami oraz zamieszczano w nich treści.

Strony obserwowały tysiące osób

Szef ds. polityki cyberbezpieczeństwa Facebooka Michael Gleicher poinformował, że usunięto 35 kont na Facebooku, 53 kontrolowane przez nie strony, siedem grup oraz pięć profili na Instagramie.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Ze strony rejestracji Facebook zanika zapis "To jest (i zawsze będzie) darmowe!"

Co najmniej jedna z usuniętych stron zgromadziła około 475 tys. obserwujących. 650 osób obserwowało z kolei co najmniej jeden z usuniętych profili na Instagramie, a 450 użytkowników śledziło działalność co najmniej jednej z fałszywych grup.

Operatorzy powiązanych z Rosją kont wydali na reklamę na Facebooku około 77 tys. dolarów amerykańskich. Pierwsze reklamy zamieszczano w kwietniu 2018 roku, ostatnie zaś - w październiku 2019 r.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejna kompromitacja Facebooka. Numery telefonów milionów użytkowników dostępne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 12:14
Numery telefonów milionów osób korzystających z popularnego portalu społecznościowego były dostępne na serwerze, który nie był chroniony hasłem - podaje TechCrunch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook znów blokuje. Ban dla kilkunastu prawicowych profili

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 15:50
Facebook po raz kolejny zablokował prawicowe fanpage - podaje tysol.pl. Sankcjom poddane zostały m.in. "Nie chce Polski lewackiej", "Gazeta Zaborcza", "Zdelegalizować PO".
rozwiń zwiń