X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: Joe Biden nie otrzymał Komunii świętej z powodu popierania aborcji

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 17:58
Proboszcz parafii św. Antoniego w diecezji Charleston w Karolinie Południowej nie udzielił Komunii świętej kandydatowi na prezydenta USA Joe Bidenowi. Jako powód wskazał fakt, że znany polityk Partii Demokratycznej popiera aborcję.
Joe Biden
Joe BidenFoto: Michael F. Hiatt / Shutterstock

Joe Biden to znany polityk Demokratów, były wiceprezydent i według wielu faworyt do zmierzenia się z Donaldem Trumpem w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Jedną z jego wyborczych zapowiedzi jest większe wsparci dla Planned Parenthood, jednej z amerykańskich proaborcyjnych organizacji.

Innym hasłem Bidena jest eliminacja zmian, które w zakresie planowania rodziny wprowadziły rządy obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200_aborcja_shutterstock.jpg
"Wojna cywilizacji". Przemysł aborcyjny a kształtowanie społeczeństwa

Odmowa proboszcza

Obietnice polityka są powodem odmowy udzielenia mu Komunii świętej przez Robert E. Moreya, proboszcz parafii św. Antoniego w diecezji Charleston w Karolinie Południowej.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] USA: obrońcy życia zaskarżyli miasto. Sprzeciwiają się ograniczaniu wolności słowa

"Ze smutkiem musiałem w zeszłą niedzielę odmówić Komunii Świętej byłemu wiceprezydentowi Joe Bidenowi. Komunia Święta oznacza, że jesteśmy w jedności z Bogiem, ze sobą nawzajem i Kościołem. Nasze działania powinny to odzwierciedlać. Każda postać publiczna, która popiera aborcję, sytuuje się poza nauką Kościoła. Moją odpowiedzialnością jako księdza jest pełnienie obowiązków duszpasterskich wobec tych dusz, które zostały powierzone mej opiece i muszę tak postępować nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Będę pamiętał o panu Bidenie w swoich modlitwach" - cytuje oświadczenie duchownego portal PCh24.pl.

Memorandum kardynała

Catholic News Agency podkreśliła, że kardynał Joseph Ratzinger wystosował w 2004 roku memorandum, w którym uznał nawoływanie do aborcji i eutanazji przez polityków za ich współuczestnictwo "w jawnym grzechu ciężkim".

Takiego polityka, według dokumentu, który przyszły papież przedstawił amerykańskim hierarchom, należy "pouczyć o nauce Kościoła, informując, że nie powinien przystępować do Komunii, dopóki nie zakończy obiektywnej sytuacji grzechu, oraz ostrzec go, że w innym przypadku Eucharystia zostanie mu odmówiona".

msze, dorzeczy.pl, PCh24.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raport PKWP: rośnie przemoc wobec Kościoła. Codziennie za wiarę ginie 11 chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 21:17
Przemoc wobec chrześcijan na świecie osiąga coraz wyższy poziom. Prześladowania najbardziej zaostrzyły się w Azji Południowej i Wschodniej - wynika z raportu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP), którego wnioski zaprezentowano w środę w Poznaniu.
rozwiń zwiń