X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Katolicy, Żydzi i muzułmanie przeciwni eutanazji. Papież Franciszek otrzymał deklarację

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 23:27
Eutanazja i wspomagane samobójstwo to błąd moralny i religijny - głosi przedstawiona w poniedziałek w Watykanie deklaracja trzech religii monoteistycznych. Tekst podpisany przez przedstawicieli chrześcijaństwa, judaizmu i islamu wręczono papieżowi Franciszkowi.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/sfam_photo

Sygnatariusze deklaracji dotyczącej kwestii końca życia podkreślili, że sprzeciwiają się "wszelkiej formie eutanazji", a także medycznie wspomaganego samobójstwa, gdyż "stoją one w całkowitej sprzeczności z wartością życia ludzkiego i w konsekwencji są czynami błędnymi tak z punktu widzenia moralnego, jak i religijnego, i powinny być zabronione bez wyjątków".

marco_cappato1200.jpg
Włochy otwierają się na wspomagane samobójstwo. Kontrowersyjny wyrok TK

W obszernym tekście podpisanym w Watykanie przez przedstawicieli trzech religii monoteistycznych, związanych z postacią Abrahama, położono nacisk na to, że zadaniem personelu medycznego nie może być decydowanie o długości i znaczeniu ludzkiego życia, ale zapewnienie najlepszej kuracji i opieki, w tym paliatywnej.

Zastrzeżenie przedstawicieli trzech religii

Ponadto mowa jest o tym, że żaden pracownik służby zdrowia "nie powinien być zmuszony albo poddany presji, by uczestniczyć bezpośrednio lub pośrednio w umyślnym zadaniu śmierci pacjentowi w drodze wspomaganego samobójstwa lub wszelkiej formy eutanazji, zwłaszcza jeśli praktyka ta jest sprzeczna z jego przekonaniami religijnymi".

Zarazem reprezentanci trzech religii zastrzegli, że wobec osób umierających interwencja medyczna jest usprawiedliwiona tylko wtedy, gdy może być naprawdę pomocna. Gdy natomiast, dodano, "śmierć jest bliska, uzasadnione jest podjęcie decyzji o odrzuceniu wszelkiej terapii medycznej, która jedynie przedłużyłaby życie słabe, zbyt obciążające, pełne cierpienia".

Z inicjatywą zredagowania takiego dokumentu wystąpił do papieża rabin Abraham Steinberg z USA. Franciszek powierzył opracowanie deklaracji Papieskiej Akademii Życia.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

17-letnia Holenderka dokonała eutanazji. Watykan: wielka porażka ludzkości

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 10:31
17-letnia Holenderka Noa Pothoven postanowiła zakończyć swoje życie, dokonała legalnej eutanazji. Została trzykrotnie zgwałcona jako dziecko, przez co wpadła w depresję i anoreksję. Dziewczyna zmarła w niedzielę w swoim rodzinnym domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vincent Lambert po ponad dziesięciu latach został odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiu

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 14:34
Vincent Lambert został po dziesięciu latach utrzymywania go w stanie wegetatywnym odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiu. Taką decyzję podjął lekarz po piątkowym wyroku Sądu Kasacyjnego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: służby ratunkowe znalazły ciała 33 ofiar pożaru na statku dla płetwonurków

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 19:13
U południowych wybrzeży Kalifornii, trwają poszukiwania ciała ostatniej z ofiar poniedziałkowego pożaru statku dla płetwonurków. Na pokładzie było 39 osób, uratowało się 5.
rozwiń zwiń