X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja coraz mocniejsza na Bliskim Wschodzie. Prof. A. Legucka: Rosjanie wykorzystują każdą okoliczność

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 21:27
O rosnącej roli Moskwy na Bliskim Wschodzie mówiła na antenie Polskiego Radia 24 prof. Agnieszka Legucka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Uczelnia Vistula).
Audio
  • 24.10.2019, "7 Dni Wschód". Gość prof. Agnieszka Legucka (PISM).
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: Shutterstock

Turcja i Syria podpisały zawieszenie broni. Do działań przystąpili od razu Rosjanie, a Władimir Putin wypracował porozumienie z Recepem Tayyipem Erdoganem. Chodzi o obecność sił kurdyjskich, które mają zostać odsunięte od granicy. Zdaniem komentatorów to dowód na rosnącą pozycję Rosji na Bliskim Wschodzie. A jaką rolę w ładzie w tej części świata odgrywa Unia Europejska i USA? 

Prof. Agnieszka Legucka zauważyła, że Rosja wykorzystuje każdą okoliczność, żeby wypełniać lukę, z której wycofują się Amerykanie czy Europejczycy. - Władimir Putin korzysta z sytuacji. Jego rozmowy z Recepem Erdoganem nie były najprostsze. Cele Erdogana, żeby okupować Syrię, zostały w pewien sposób zablokowane. Władimirowi Putinowi nie zależy na tym, żeby Turcja była obecna na terenie Syrii, a w szczególności żeby nie była obecna militarnie. Uważa bowiem to państwo pod swoim protektoratem - stwierdziła uczona z PISM. 

Turcja coraz słabsza ekonomicznie

Gość PR24 kreśliła w audycji "7 Dni Wschód" możliwe scenariusze dominacji Rosji na Bliskim Wschodzie. Mówiła też o amerykańskich narzędziach wpływania na Recepa Erdogana. Przypomniała, że Turcja to druga armia NATO.

>> Czytaj także: Krzysztof Strachota: Rosja gra mirażem, że Turcja ma wybór między dwoma równorzędnymi podmiotami

- Amerykanie mogą pogłębić ekonomicznie Turcję. A spadające poparcie Recepa Erdogana wynika ze spadających notowań ekonomicznych w tym kraju - stwierdziła prof. Agnieszka Legucka.

W audycji także m.in. o znaczeniu syryjskich uchodźców.

Audycję "7 dni: Wschód" prowadził Piotr Pogorzelski

PAP/Polskie Radio 24/tb

------------------------------------

Data emisji: 24.10.2019

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spojrzenie na Wschód. Turcja kupiła systemy rakietowe od Rosji

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 21:55
Dlaczego Ankara idzie na wojnę ze Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską? Czy zakup rosyjskich systemów przeciwrakietowych S-400 przez stronę turecką powinien niepokoić także Polskę? Na ten temat w Polskim Radu 24 rozmawiali: Juliusz Sabak (Defence24) i Anna Maria Dyner (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
rozwiń zwiń

Czytaj także

A.M. Dyner: Rosja obawia się odszkodowań i możliwości rewizji granic

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 20:10
- Niemcom trzeba oddać, że nie próbowali potem manipulować historią. Rosja usiłuje zrzucić winę na innych, bo obawia się, że przyznanie się stworzy możliwość ubiegania się odszkodowania i wysunie element dający podstawy do rewizji granic. - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych odnośnie przypadającej w piątek 80. rocznicy paktu Ribbentrop-Mołotow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turcja zbroi się w Rosji. Kolejny komponent systemu S-400 nad Bosforem

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 21:30
– Turcja pręży muskuły i pokazuje państwom zachodnim oraz Stanom Zjednoczonym swoją niezależność. Jest to również wypisywanie się przez ten kraj z zachodniego systemu sojuszy – powiedział Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. Rosja zakończyła dostawę drugiej baterii systemu rakietowego S-400 do Turcji.
rozwiń zwiń