X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Donald Tusk: konsultuje się z unijnymi przywódcami w sprawie przesunięcia terminu brexitu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 09:59
- Powiedziałem jasno premierowi Borisowi Johnsonowi, że brexit bez porozumienia nigdy nie będzie naszą decyzją - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
Donald Tusk
Donald Tusk Foto: Shutterstock/paparazzza
  • Donald Tusk, szef Rady Europejskiej napisał na Twitterze, że UE musi byc przygotowana na różne scenariusze w sprawie brexitu
  • Szef RE podkreślił, że brexit bez porozumienia nigdy nie będzie decyzją "27", co zakomunikował Borisowi Johnsonowi
  • To oznacza, że Unia zgodzi się na opóźnienie brexitu, jeśli brytyjski parlament nie zdąży z uchwaleniem przepisów wykonawczych do umowy o wyjściu

"Musimy być przygotowani na każdy scenariusz w sprawie brexitu" - napisał szef Rady Europejskiej Donald Tusk na Twitterze.

izba gmin 1200 pap.jpg
Wielka Brytania: brak zgody Izby Gmin na kolejne głosowanie nad umową brexitową

Szef Rady poinformował też, że w rozmowie z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem podkreślił, że brexit bez porozumienia nigdy nie będzie decyzją "27".

A to oznacza, że Unia zgodzi się na opóźnienie brexitu, jeśli brytyjski parlament nie zdąży z uchwaleniem przepisów wykonawczych do umowy o wyjściu. Pytanie jeszcze, czy będzie to techniczne przesunięcie brexitu na dokończenie prac o miesiąc, czy polityczne - o co najmniej kilka miesięcy.

- Poczekajmy do czwartku - powiedział brukselskiej korespondentce Beacie Płomeckiej jeden z unijnych dyplomatów. Wszystko bowiem będzie zależało od przebiegu prac w brytyjskim parlamencie i w czwartek powinno być wszystko wiadomo.

Możliwy nadzwyczajny szczyt UE

Jeśli na przykład posłowie wprowadzą zmiany do umowy i zapadnie decyzja o przedterminowych wyborach lub drugim referendum, wtedy na nadzwyczajnym szczycie zbiorą się unijni przywódcy i ustalą, jak długie powinno być opóźnienie brexitu.

Według informacji, które dochodzą z europejskich stolic, wyjście Wielkiej Brytanii z UE należałoby opóźnić o kilka, a nawet o kilkanaście miesięcy. Natomiast jeśli miałoby się okazać, że rząd w Londynie będzie wygrywał kolejne głosowania w parlamencie i zabraknie jedynie czasu na sfinalizowanie prac nad przepisami, wtedy "27" zgodzi się na techniczne opóźnienie brexitu o miesiąc w procedurze pisemnej, bez konieczności zwoływania kolejnego szczytu.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Boris Johnson zdążył wysłać list do Donalda Tuska. Ruszają konsultacje ws. brexitu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 23:58
Przewodniczący Rady Europejskiej otrzymał list od premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona z prośbą o przełożenie terminu brexitu. Donald Tusk poinformował na Twitterze, że teraz rozpocznie konsultacje z krajami członkowskimi na temat tego, jak zareagować.
rozwiń zwiń