X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Viktor Orban: siłą będziemy strzec swoich granic przed migrantami

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 13:30
- Węgry musiałyby siłą strzec swej południowej granicy z Serbią, aby ochronić granicę Unii Europejskiej, gdyby Turcja spełniła swą groźbę i przepuściła migrantów w kierunku Europy - oświadczył premier Węgier Viktor Orban.
Premier Węgier Viktor Orbn
Premier Węgier Viktor OrbánFoto: shutterstock.com

Turcja Syria 1200.jpg
Turcja nie zamierza kończyć ofensywy lądowej w północnej Syrii

Viktor Orban powiedział w telewizji Hir TV w środę wieczorem, że już teraz na bałkańskim szlaku migracyjnym przebywa około 90 tys. osób. - Jeśli do tego Turcja puści dalsze setki tysięcy, to będziemy musieli siłą utrzymać ochronę węgierskiej granicy na granicy serbsko-węgierskiej i nikomu nie życzę, byśmy musieli to zrobić - zaznaczył.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Wojna w Syrii. Kolejna organizacja z Polski włącza się w niesienie pomocy Kurdom

Jak powiedział, z Syrii przedostało się do Turcji ponad 3 mln migrantów i uchodźców. - Następne tygodnie przesądzą, co Turcja zrobi z tymi ludźmi - oznajmił Orban. - Może ich skierować w dwie strony: albo zawrócić do Syrii, albo posłać do Europy. Jeśli Turcja wybierze to drugie, to ci ludzie ogromnymi tłumami przybędą do południowych granic Węgier - dodał.

- Z tego powodu Węgry radzą Unii Europejskiej, by raczej zapłacić Turcji za zbudowanie na terytorium Syrii miasteczek, gdzie można by osiedlić Syryjczyków, którzy uciekli na tureckie terytorium - powiedział Orban.

PAP Donald Trump 7 1200.jpg
Turecka inwazja na Kurdów w Syrii. Donald Trump: oni nie są aniołami

Konflikt Turcja-Syria narasta

Turcja rozpoczęła 9 października w Syrii zbrojną ofensywę, której zadeklarowanym celem jest wyparcie bojowników kurdyjskiej milicji YPG z przygranicznego pasa na środkowym odcinku granicy turecko-syryjskiej i utworzenie tam "strefy bezpieczeństwa".

Ankara uważa YPG za terrorystów, powiązanych z Partią Pracujących Kurdystanu (PKK). Formacje te stoją jednak na czele Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), które odegrały decydującą rolę w pokonaniu Państwa Islamskiego w Syrii, jako główny sojusznik USA w regionie. SDF kontrolują większość północnych terenów tego kraju.

Ofensywa ruszyła po ogłoszeniu przez prezydenta USA Donalda Trumpa decyzji o wycofaniu żołnierzy amerykańskich z północnej Syrii. Kurdowie, gdy Waszyngton nie zareagował na ich wezwania o pomoc i zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Syrią dla tureckiego lotnictwa, zawarli w niedzielę porozumienie z rządem Syrii, który wysłał im na pomoc regularną armię.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szefowie dyplomacji UE: Turcja łamie prawo międzynarodowe. Apel o sankcje

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 13:17
Kilka unijnych krajów apeluje o wprowadzenie embarga na dostawy broni do Turcji w reakcji na jej ofensywę w północnej Syrii. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą unijni ministrowie spraw zagranicznych na spotkaniu w Luksemburgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erdogan: Turcja nigdy nie ogłosi zawieszenia broni w Syrii. Będzie współpraca z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 08:13
- Turcja nigdy nie ogłosi zawieszenia broni w północno-wschodniej Syrii - powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, w rozmowie z dziennikarzami podczas powrotu do kraju z wizyty w Azerbejdżanie. Po rozmowach z Władimirem Putinem zapowiedziano także współpracę Turcji z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze bezpośrednie starcie. Syryjskie wojska rządowe walczą z Turkami

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 13:39
Syryjscy żołnierze wraz z Kurdami toczą walki przeciwko tureckiej armii na północy kraju. Informuje o tym Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. To pierwszy od początku wojny domowej w tym kraju przypadek bezpośredniej konfrontacji armii Syrii i Turcji.
rozwiń zwiń