X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Izraela spotkał się z polskimi Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 09:36
- Odwaga polskich Sprawiedliwych jest godna podziwu - powiedział w Jerozolimie prezydent Izraela Reuven Rivlin podczas spotkania z grupą odznaczonych medalami "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata", z weteranami i delegacją państwową. 
Audio
  • Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk: wielu spośród obecnych tutaj jest po raz pierwszy w Izraelu (IAR)
  • Reuven Rivlin: Godna podziwu jest ich odwaga, wyjątkowa śmiałość, humanizm wobec drugiego człowieka, nie ważne jakiej był narodowości. To wymagało niezwykłej siły i odwagi. To wywołuje wzruszenie u każdego człowieka, z pewnością u narodu żydowskiego (IAR)
Spotkanie prezydenta Izraela z Polakami odznaczonymi medalami Sprawiedliwy wśród Narodów Świata
Spotkanie prezydenta Izraela z Polakami odznaczonymi medalami "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata"Foto: T.Zielenkiewicz/IAR

Maria-Jamro-Augustyn-zaslepka-video.jpg
Maria Jamro-Augustyn: byliśmy gotowi podzielić ich los

- Godna podziwu jest ich odwaga, wyjątkowa śmiałość, humanizm wobec drugiego człowieka, nie ważne jakiej był narodowości. To wymagało niezwykłej siły i odwagi. To wywołuje wzruszenie u każdego człowieka, z pewnością u narodu żydowskiego - mówił prezydent Izraela podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w Jerozolimie. 

Powiedział też, że na kartach historii narodu żydowskiego i całego świata, to co uczynili Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, zapisane jest złotymi literami. - Szczególnie literami humanizmu i bohaterstwa - podkreślił. Przypomniał też, że stosunki między Polakami a Żydami nie zaczynają się wraz ze stosunkami między państwami Izrael i Polską, ale mają swoje 1000-letnie dzieje.

Anna-Bando-zaslepka-video_663x364.jpg
Anna Stupnicka-Bando: pamiętam to do dzisiejszego dnia, te umierające w getcie z głodu dzieci z nóżkami jak zapałki

Rivlin wskazał, że to "wielki zaszczyt i przyjemność gościć pana ministra oraz weteranów, Sprawiedliwych i całą delegację, która przybyła". - Przy tej okazji bardzo proszę o przesłanie moich najszczerszych życzeń panu prezydentowi Dudzie - dodał.

is.JPG
Irena Sendler: robiłam zwykłą rzecz

Uczestniczący w spotkaniu szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk przypomniał o tym, że od agresji Niemiec na Polskę zaczęła się gehenna narodów polskiego i żydowskiego.

Spotkanie z prezydentem Izraela nie było wcześniej w planach trwającego w Izraelu IV Zjazdu Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej. We wtorek polscy Sprawiedliwi wraz z delegacją odwiedzili Instytut Yad Vashem w Jerozolimie.

Sprawiedliwi przy tablicach z ich nazwiskami w Ogrodzie Sprawiedliwych w Yad Vashem. Fot.: T.Zielenkiewicz (IAR) Sprawiedliwi przy tablicach z ich nazwiskami w Ogrodzie Sprawiedliwych w Yad Vashem. Fot.: T.Zielenkiewicz (IAR)

sławik.JPG
Henryk Sławik - polski bohater na Węgrzech

W środę rano uczestniczyli we Mszy Świętej w Bazylice Bożego Grobu, wieczorem mają być gośćmi koncertu "Honorując Sprawiedliwych" w Teatrze Jerozolimskim.

Pamięci Polaków Ratujących Żydów - zobacz serwis historyczny

Towarzyszą im weterani 2. Korpusu Polskiego, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski, wiceprezes IPN Mateusz Szpytma oraz Krzysztof Kozłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak