X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MFW: dobre prognozy dla Polski. Wzrost mimo spowolnienia innych gospodarek

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 06:28
Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę wzrostu światowej gospodarki do najniższego poziomu od czasu globalnego kryzysu finansowego sprzed dekady. Według Funduszu w tym roku wyniesie on tylko 3 procent. Prognoza wzrostu PKB dla Polski została podwyższona do 4 procent.
Audio
  • MFW podnosi prognozę dla Polski (Marek Wałkuski/IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa Phongphan

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego jedną z głównych przyczyn spowolnienia gospodarczego na świecie jest wojna handlowa pomiędzy USA a Chinami. Spowodowała ona stagnację w międzynarodowej wymianie towarów i usług oraz spadek poziomu inwestycji. Fundusz przewiduje, że wzrost gospodarczy w Chinach będzie spadał przez kolejnych 5 lat do 5,5 proc. w roku 2024. Amerykańska gospodarka zwolni w przyszłym roku do 2,1 proc.

shutterstock_pieniądze 1200.jpg
Budżet 2020 ma być zbilansowany. Po raz pierwszy od ponad 30 lat nie będzie deficytu

Niski wzrost gospodarczy na poziomie 1,2 w tym i 1,4 proc. w przyszłym roku będzie również w Europie. Spadki te byłyby jeszcze wyższe gdyby nie obniżki stóp procentowych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Premier spotkał się z przedsiębiorcami. "Polska jest dobrym krajem do robienia biznesu"

Polska nie zwalnia

Na tle Europy i świata Polska gospodarka radzi sobie całkiem dobrze. Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł prognozę wzrostu dla naszego kraju z 3,8 do 4 proc., co będzie jednym z lepszych wyników w całej Europie. W przyszłym roku wzrost PKB będzie niższy i wyniesie 3,1 proc. Bezrobocie w tym i przyszłym roku ma się utrzymać na niskim poziomie 3,8 proc.

Fundusz przewiduje jednak skok inflacji. O ile w tym roku wskaźnik wzrostu cen ma wynieść 2,4 proc., o tyle w przyszłym - 3,5 proc.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Potężny sukces Polski. Znalazła się w elitarnym gronie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 07:38
Polska oficjalnie dołącza do grona krajów rozwiniętych według klasyfikacji FTSE Russell. Decyzja została ogłoszona rok temu, teraz wchodzi w życie. Od dziś jesteśmy w tej samej grupie co USA, Japonia czy Niemcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zatrzymać karuzelę VAT? Nowa kampania stawia Polskę za wzór

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:22
"Co jeśli powiem ci, że twoje pieniądze pośrednio finansują terroryzm, handel narkotykami, handel bronią, pranie pieniędzy i Bóg wie, co jeszcze…?" - czytamy na stronie projektu stopvatcarousel.pl, który przybliża tematykę podatku VAT i jego wykorzystywania.
rozwiń zwiń