X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy nie radzą sobie w walce z rasizmem i antysemityzmem

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 12:31
Atak na synagogę w Halle wywołał debatę na temat wzrostu liczby neonazistów w Niemczech. Z danych tamtejszego Urzędu Ochrony Konstytucji w kraju tym działa 24 100 neonazistów. Ponad połowa z nich jest w każdej chwili gotowa użyć przemocy. Eksperci do spraw bezpieczeństwa uważają, że walka z ideologią neonazistowską jest nieskuteczna.
Audio
  • Niemcy nie radzą sobie w walce z rasizmem i antysemityzmem - relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Mieszkańcy Halle zgromadzeni na rynku po zamachu
Mieszkańcy Halle zgromadzeni na rynku po zamachuFoto: PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Przewodnicząca CDU Annegret Kramp-Karrenbauer przyznaje, że w Niemczech istnieje "zakorzeniona sieć neonazistów". Jej zdaniem państwo konstytucyjne, jakim są Niemcy musi zacząć skuteczniej zwalczać ideologię neonazistowską. Szef MSW Horst Seehofer zapewnił, że rząd zrobi wszystko, aby zagwarantować Żydom bezpieczeństwo. O lepszej ochronie Żydów mówiła także minister sprawiedliwości Christine Lambrecht.

halle-1200-pap.jpg
Chciał zabić jak najwięcej Żydów. Zamachowiec z Halle zostawił w sieci "manifest"

- Politycy, sądy, urzędy bezpieczeństwa muszą zacząć działać konsekwentnie i powinny się zobowiązać do lepszej ochrony Żydów w Niemczech - powiedziała Lambrecht w telewizji ARD. Premier Saksonii-Anhalt Reiner Haseloff przyznał, że w walce z neonazistami należy się posunąć nawet do pewnych ograniczeń praw obywatelskich.

Zamachowiec przyznał się do winy

Sędzia śledczy Trybunału Federalnego wydał wczoraj nakaz tymczasowego aresztowania 27-letniego zamachowca będącego obywatelem Niemiec. Prokurator oskarża go o podwójne morderstwo i zamiar spowodowania wielokrotnego zabójstwa Żydów w synagodze.  Jak poinformowała niemiecka prokuratura federalna (GBA), zamachowiec przyznał się do winy. Przebywa on obecnie w areszcie śledczym.

pg

Czytaj także

Zabił 11 osób na jarmarku w Berlinie. Nowe informacje nt. zamachowca

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 20:51
Niemiecka tajna służba jest w posiadaniu nieznanego jak dotąd nagrania wideo z komórki berlińskiego zamachowca - informuje "Deutsche Welle". Film zrobiony komórką ma 11 sekund i powstał w listopadzie 2016 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: sprawca zamachu w Halle nienawidził wartości liberalnych

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 21:30
- Dużo mówi się, że w niemieckich szkołach dochodzi do aktów przemocy na tle antysemickim i duży wpływ na rozwój wtórnego antysemityzmu w Niemczech ma migracja z 2015 roku - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk. 
rozwiń zwiń