X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ursula von der Leyen: najbliższe 5 lat będzie miało decydujące znaczenie dla Europy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 21:00
Ursula von der Leyen zaapelowała do Europarlamentu o przyspieszenie prac nad powołaniem nowej Komisji Europejskiej, której będzie szefować. Apel jest związany z decyzją europosłów z komisji rynku wewnętrznego i przemysłu o odrzuceniu kandydatki z Francji Sylvie Goulard. Wcześniej komisji prawna zaopiniowała negatywnie kandydatury z Węgier i Rumunii.
Audio
  • U. von der Leyen apeluje do PE o przyspieszenie prac nad powołaniem nowej Komisji - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenFoto: JOHN MACDOUGALL/EASTNEWS

komisja europejska free pixabay 1200.jpg
Ogłoszono skład nowej Komisji Europejskiej. Dobre i złe wiadomości dla Polski

Nowa Komisja miała zacząć prace od przyszłego miesiąca, 23 października europosłowie mieli głosować nad jej składem. Teraz ten plan staje pod znakiem zapytania.

Ursula von der Leyen spotkała się więc dziś z przewodniczącymi trzech największych grup - chadeków, socjalistów i liberałów, oraz szefem Parlamentu Europejskiego, by omówić sytuację.

Później opublikowała oświadczenie przestrzegając przed opóźnieniami. Napisała, że najbliższe pięć lat będzie miało decydujące znaczenie dla Europy, która musi zająć się brexitem, kwestiami handlowymi, czy konfliktami w najbliższym sąsiedztwie.

Janusz Wojciechowski pap 1200.jpg
Bogate doświadczenie polskiego kandydata. Kim jest Janusz Wojciechowski?

"Potrzebne jest przyspieszenie procesu ustanawiania nowej Komisji"

"Musimy stawić także czoła takim wyzwaniom jak zmiany klimatyczne, cyfryzacja i migracja" - napisała Ursula von der Leyen. Podkreśliła, że stawka jest wysoka i dlatego potrzebne jest przyspieszenie prac w Europarlamencie nad powołaniem jej Komisji.

Po odrzuceniu kandydatur z Węgier, Rumunii i Francji nowe osoby, zaproponowane przez rządy tych krajów będę musiały przejść cały proces weryfikacji w Parlamencie Europejskim. Najpierw komisja prawna sprawdzi oświadczenia majątkowe pod kątem konfliktu interesów, a później europosłowie z komisji parlamentarnych przesłuchają nowych kandydatów oceniając ich kompetencje do zajmowania się dziedzinami, które zostały im powierzone.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolnictwo w UE. Ekspert: jedna z najważniejszych pozycji w budżecie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:47
- Jest to próba pogodzenia wody z ogniem, czyli jednocześnie dowartościowania nas, ale jednak są ważniejsze teki - skomentowała w radiowej Jedynce dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych przydzielenie Polsce teki komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Płomecka: odrzucenie Sylvie Goulard na unijnego komisarza może się skończyć kryzysem

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 21:21
- Największe problemy z wyborem na unijnego komisarza może mieć kandydatka z Francji. W grę wchodzą zarzuty korupcyjne, a w tle są polityczne rozgrywki francuskie i europejskie - powiedziała korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kandydatka na komisarza z Francji odrzucona w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 16:00
Kandydatka z Francji na komisarza Sylvie Goulard odrzucona w Parlamencie Europejskim. Deputowani z komisji rynku wewnętrznego oraz z komisji przemysłu większością głosów uznali, że Francuzka nie nadaje się na stanowisko komisarza z powodu ciążących na niej zarzutów korupcyjnych. Prezydent Francji musi teraz przedstawić nową kandydaturę.
rozwiń zwiń