X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Zgoda na budżet eurolandu. Polska przeforsowała pieniądze dla państw spoza strefy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 20:10
Jest zgoda w Unii Europejskiej na kluczowe elementy budżetu dla strefy euro. Polska przeforsowała, że będą też pieniądze dla krajów spoza eurolandu. Decyzję w tej sprawie podjęli unijni ministrowie finansów na spotkaniu w Luksemburgu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

euro 1200 free.jpg
Ponad 4 mld euro wydane z błędami. Wynik audytu w UE za 2018 r.

Chodzi o pieniądze na wspieranie reform i spójność w państwach ze wspólną walutą. Polska podkreślała, że wsparcie dla reform jest potrzebne także poza strefą euro. - Ten argument został wzięty pod uwagę - powiedział w Luksemburgu minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

- To był duży sukces. Ten cel, który chcieliśmy osiągnąć, żeby nie było dwóch ścieżek w Europie, żeby nie było budżetu dla strefy euro został absolutnie osiągnięty. Te działania, o których mówimy, są wpisane w jeden budżet europejski. Wszystkie kraje siedzą przy stole i decydują na ten temat, jednomyślnie - powiedział minister Kwieciński.

Jerzy Kwieciński Jasionka 1200.jpg
J. Kwieciński: nie mamy dziś obaw co do przyszłości polskiej gospodarki

Budżet w toku

Komisja Europejska zaproponowała, by na reformy i spójność w państwach członkowskich przeznaczyć 25 miliardów euro w nowym budżecie Wspólnoty, po 2020 roku. 17 mld euro miałyby otrzymać kraje ze wspólną walutą, a 8 miliardów euro dostałyby kraje spoza strefy euro.

O tym, jaka ostateczne będzie to kwota, zdecydują podczas negocjacji przedstawiciele unijnych państw ustalając poziom wydatków Wspólnoty na lata 2021-2027.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brexit. Boris Johnson chce przed sądem rozstrzygnąć wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez umowy

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 11:18
Brytyjski premier Boris Johnson jest gotowy na podjęcie batalii prawnej o to, by mógł doprowadzić do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej 31 października bez umowy - pisze w poniedziałek dziennik "Daily Telegraph".
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Guzy: J. Wojciechowski to kandydat bardzo dobry merytorycznie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 21:34
- "Utrącenie" kandydatury Janusza Wojciechowskiego przez te "harce" Parlamentu Europejskiego stworzyłoby duży problem dla sformułowania całej Komisji Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy. Gościem "Kontrapunktu" był również prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska odrzuca propozycję budżetu UE. J. Kwieciński: niewielkie szanse

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:31
Według ministra finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwiecińskiego, europejskim rządom nie uda się porozumieć do końca roku w sprawie nowych wydatków Unii. Nadziei na kompromis do końca grudnia nie traci Komisja Europejska, która zaapelowała do krajów UE o przyspieszenie negocjacji i zakończenie ich w tym roku - donosi z Brukseli korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń