X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Kandydatka na komisarza z Francji odrzucona w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 16:00
Kandydatka z Francji na komisarza Sylvie Goulard odrzucona w Parlamencie Europejskim. Deputowani z komisji rynku wewnętrznego oraz z komisji przemysłu większością głosów uznali, że Francuzka nie nadaje się na stanowisko komisarza z powodu ciążących na niej zarzutów korupcyjnych. Prezydent Francji musi teraz przedstawić nową kandydaturę.
Audio
  • Kandydatka z Francji na komisarza odrzucona w PE. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Europa.eu

Sylvie Goulard stawiła się dziś na powtórnym wysłuchaniu w Parlamencie Europejskim, ale nie rozwiała obaw i zastrzeżeń deputowanych. Francuzka miała odpowiadać w nowej Komisji za poważne portfolio - rynek wewnętrzny, przemysł i przedsiębiorczość, miała zajmować się polityką kosmiczną i obronną, a także promować jednolity rynek cyfrowy.

Jednak europosłowie nie sprawdzali przygotowania merytorycznego, skupili się na zarzutach wobec niej. Chodzi o nieprawidłowości w rozliczeniach niefinansowych kiedy była europosłanką i fikcyjne zatrudnianie asystentki.

Z tego powodu w 2107 roku Sylvie Goulard ustąpiła ze stanowiska ministra obrony, do kasy Parlamentu Europejskiego musiała zwrócić 45 tysięcy euro, a OLAF, czyli unijne biuro do spraw nadużyć finansowych nadal prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Współpraca z amerykańską fundacją

Europosłowie komentowali, że skandal sprawił, że ustąpiła ze stanowiska ministra obrony, ale nie przeszkadza jej to w ubieganiu się o posadę komisarza. - Myślę, że mogę odpowiedzieć tak - podam się do dymisji jeśli zostanę skazana, ale na razie jest domniemanie niewinności, to prawo podstawowe każdego człowieka - mówiła podczas powtórnego wysłuchania Sylvie Goulard.

Wątpliwości wzbudziła też jej współpraca kilka lat temu z amerykańską fundacją, w której pobierała wysokie wynagrodzenie, będąc jednocześnie europosłanką.

82 głosy przeciw

Rezultat? 82 europosłów głosowało przeciwko Francuzce, 29 ją poparło, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Sylvie Goulard, po tej decyzji, zamieściła krótki wpis na Twitterze. "Przyjęłam do wiadomości decyzję z szacunku dla demokracji. Dziękuję prezydentowi Francji i Ursuli von der Leyen za zaufanie oraz europosłom, którzy na mnie głosowali" - napisała Francuzka.

Odrzucenie tej kandydatury sprawia, że nowa Komisja Europejska może nie rozpocząć pracy w terminie, czyli 1 listopada, bo procedura weryfikacji w Europarlamencie się opóźnia, a akceptacja całej Komisji miała nastąpić 23 października na sesji plenarnej w Strasburgu.

Wcześniej odrzucone zostały kandydatury z Węgier i Rumunii, ale na wstępnym etapie - przez komisję prawną, w związku z konfliktem interesów.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wysłuchania kandydatów na komisarzy UE. Odpowiedzi J. Wojciechowskiego liczą 16 stron

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 21:05
W poniedziałek w Parlamencie Europejskim rozpoczną się wysłuchania kandydatów na unijnych komisarzy. Będą odpowiadali osobiście na pytania deputowanych na posiedzeniach komisji sektorowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatkowe wyjaśnienia przed kandydatką na komisarza z Francji

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 23:38
Kandydatka na komisarza z Francji Sylvie Goulard też będzie musiała odpowiedzieć na dodatkowe pytania w Parlamencie Europejskim. Przedstawiciele grup politycznych negatywnie ocenili jej wysłuchanie na komisji parlamentarnej. 
rozwiń zwiń