X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Strzały ostrzegawcze podczas protestu przeciwko wycofaniu wojsk w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 22:00
Ukraińska policja oddała strzały ostrzegawcze podczas bijatyki, która wybuchła przy próbie zablokowania kolumny samochodów weteranów wojny w Donbasie i wolontariuszy, jadących na protest przeciwko wycofaniu wojsk Ukrainy z miasteczka Zołote w obwodzie ługańskim.
Donbas
DonbasFoto: Liukov / Shutterstock.com

zelenski free 1200.jpg
W. Zełenski: nie będzie wyborów w Donbasie pod lufami karabinów

Do zdarzenia doszło w środę w punkcie kontrolnym na trasie do Zołotego. Jeden z policjantów, którzy blokowali przejazd kolumny, został potrącony przez samochód, a dwaj uczestnicy akcji zostali zatrzymani. W samochodach, które jechały w kolumnie, znaleziono sześć sztuk broni myśliwskiej.

Akcja w Zołotem to kolejny protest będący konsekwencją zgody Ukrainy na tzw. formułę Steinmeiera w sprawie rozwiązania konfliktu w Donbasie oraz ustalenia co do wycofania ludzi i sprzętu z dwóch odcinków frontu w tym regionie. Zołote jest jednym z takich miejsc.


W niedzielę, w obawie, iż decyzje władz oznaczają kapitulację Ukrainy przed Rosją, na Majdanie Niepodległości w Kijowie demonstrowało około 10 tys. ludzi.

donbas free 1200 wojsko czołgi.jpg
Ukraina: we wrześniu w Donbasie poległo 14 ukraińskich żołnierzy

"Przyjadą tutaj tysiące"

Protest w Zołotem zwołała nacjonalistyczna partia Korpus Narodowy. - Sądzę, że poprzez takie działania siłowe władze osiągną zupełnie inny wynik, niż chcą. Zamiast setek aktywistów przyjadą tutaj tysiące, by protestować przeciwko wycofaniu wojsk - oświadczył przywódca tego ugrupowania Andrij Biłecki.

Formuła Franka-Waltera Steinmeiera, byłego ministra spraw zagranicznych, a obecnie prezydenta Niemiec, przewiduje procedurę przyznania kontrolowanemu przez separatystów Donbasowi specjalnego statusu. Najpierw ma być on tymczasowy, a następnie, po przeprowadzeniu tam wyborów lokalnych władz i zaaprobowaniu ich przez Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie ODIHR/OBWE, ma być wprowadzony na stałe.

Donald Trump 1200.jpg
Donald Trump: nie USA, a Europa powinna bardziej pomagać Ukrainie

Zełenski: wyborów nie będzie, dopóki...

W następnej kolejności Donbas mieliby opuścić, zabierając stamtąd uzbrojenie i sprzęt, obywatele rosyjscy walczący po stronie separatystów. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapewnił, że wyborów w Donbasie nie będzie, dopóki nie zostaną stamtąd wycofane obce wojska oraz oświadczył, że nie zdradzi interesów narodowych.

Konflikt zbrojny w Donbasie wybuchł po zwycięstwie prozachodniej rewolucji w Kijowie, która doprowadziła do obalenia na początku 2014 r. ówczesnego prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza. Wiosną tamtego roku wspierani przez Rosję rebelianci proklamowali w Donbasie dwie samozwańcze republiki ludowe - doniecką i ługańską. W wyniku walk w tym regionie do dziś zginęło ponad 13 tys. ludzi.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina: marszałek Stanisław Karczewski oddał cześć ukraińskiemu żołnierzowi poległemu w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 21:42
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski oddał cześć Ołeksandrowi Kołbunowi - ukraińskiemu żołnierzowi poległemu w Donbasie. Jak mówił, świat powinien pamiętać, że na wschodzie Ukrainy toczy się wojna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Formuła Steinmeiera przyjęta. Ukraina zgadza się na wybory w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 14:35
Rosyjskie media, a za nimi Ukraińskie, publikują kopie dokumentów, w których uczestnicy mińskiej trójstronnej grupy, w tym Ukraina, zgadzają się na formułę Steinmeiera w rozwiązaniu konfliktu w Donbasie
rozwiń zwiń

Czytaj także

G. Kuczyński: przyjęcie formuły Steinmeiera przez W. Zelenskiego to nie jest krok w dobrym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 17:30
- Nie jest to krok w dobrym kierunku i nie nie wiem jak Zełenski z tego wybrnie - tak o przyjęciu formuły Steinmeiera mówi ekspert do spraw wschodnich, Grzegorz Kuczyński.
rozwiń zwiń