X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Szefowie MSW rozmawiali o relokacji migrantów. Pomysł niemieckiego polityka przyjęty sceptycznie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 12:52
Minister poniósł klęskę - jednoznacznie niemiecka prasa ocenia spotkanie unijnych szefów MSW w Luksemburgu, podczas którego dyskutowano o pomyśle ministra spraw wewnętrznych RFN Horsta Seehofera. Projekt polityka zakłada relokację migrantów przybywających do Włoch drogą morską.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Jazzmany / Shutterstock.com

"Horst Seehofer przekonywał w Luksemburgu do nowego mechanizmu podziału uchodźców i sprzedawał swoje działania jako sukces. Tymczasem większość krajów UE traktuje jego inicjatywę sceptycznie" - ocenia lewicowo-liberalny "Sueddeutsche Zeitung".

imigranci 1200 shutt.jpg
Niemcy przyjmą jedną czwartą migrantów przybywających do Włoch

"Mówiąc dlaczego tak mało krajów chce się przyłączyć do inicjatywy dotyczącej ratowania migrantów na morzu, Seehofer brzmi jak uczeń podstawówki, który w sezonie grypowym czyta listę obecności: Hiszpania jest przeciążona migrantami, którzy przybywają na jej wybrzeża; w Belgii właśnie tworzy się rząd; podobnie jak w Austrii; cała reszta albo musi radzić sobie z własnymi problemami migracyjnymi, albo ma wybory, albo tworzy rząd" - sarkastycznie relacjonuje monachijski dziennik.

Porozumienie maltańskie

Mimo to szef niemieckiego MSW twierdzi, że co najmniej 12 krajów UE chce działać w duchu porozumienia maltańskiego. Zostało ono zawarte pod koniec września przez Niemcy, Włochy, Francję i Maltę. Dotyczy tymczasowego mechanizmu i kwot podziału migrantów przybywających do Włoch na statkach organizacji humanitarnych.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Niemcy: wracają unijne propozycje obowiązkowego rozdziału migrantów

"W Luksemburgu znów się okazało, że debata na temat migracji jest determinowana przez uwarunkowania wewnętrzne krajów członkowskich. Wszyscy członkowie Unii podpisaliby się pod postulatem, że nikt nie powinien utonąć w Morzu Śródziemnym w drodze do Europy. Nikt nie chce jednak przyłączyć się do porozumienia maltańskiego" - ubolewa "SZ".

trocsanyi 1200 tt.jpg
Węgry oczekują od nowej KE obrony Europy narodów i kultury chrześcijańskiej

"Musi się bronić przed zarzutami"

Lokalny dziennik "Reutlinger General Anzeiger" z Badenii-Wirtembergii przyznaje, że Horst Seehofer przed spotkaniem w Luksemburgu nie robił sobie dużych nadziei, ale liczył na lepsze przyjęcie swoich propozycji. "Tymczasem gotowość krajów UE - poza Francją, Włochami i Maltą - by przyłączyć się do niemieckiej inicjatywy, jest wyjątkowo niewielka. Mało tego, polityk bawarskiej CSU musi się teraz bronić przed zarzutami, że jego pomysł popycha jeszcze więcej ludzi do podejmowania niebezpiecznych prób dostania się do Europy przez Morze Śródziemne" - zauważa gazeta.

Z kolei "Badische Neueste Nachrichten" z Karlsruhe oskarża państwa Europy Środkowo-Wschodniej, że korzystają ze środków unijnych, ale "nie chcą słyszeć o solidarności w kwestii uchodźców". "Konflikt ten uderza w podstawy wspólnoty międzynarodowej. Solidarność nie jest jednokierunkową ulicą. To egoistyczne zachowanie może rozsadzić całą Wspólnotę" - wieszczy lokalny dziennik.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy: szefowa urzędu ds. migrantów zwolniona po skandalu w Bremie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 21:45
Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer zwolnił szefową Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) Juttę Cordt w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami w wydawaniu wniosków azylowych w filii BAMF w Bremie - poinformował w piątek rzecznik resortu. O swojej decyzji minister poinformował Cordt w środę; wkrótce ogłosi, kto stanie na czele podlegającego MSW urzędu - przekazano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef niemieckiego MSZ: w polityce migracyjnej i finansowej Niemcy popełniły błędy

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 10:01
Niemiecki minister spraw zagranicznych powiedział, że Niemcy w polityce imigracyjnej i finansowej popełniły błędy, szczególnie wobec Włoch. Heiko Maas udzielił wywiadu dziennikowi "Corriere della Sera” w związku z poniedziałkową wizytą nowego premiera Włoch Giuseppe Contego w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Merkel: uchodźcy nie mogą wybierać kraju, do którego chcą jechać

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 17:39
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w niedzielnym wywiadzie dla telewizji ZDF, że osoby ubiegające się o azyl w UE nie mogą "wybierać sobie, do którego kraju chcą jechać". Zaznaczyła, że chce, by jej partia CDU dalej współpracowała z siostrzaną CSU.
rozwiń zwiń