X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komisja Europejska przygotowuje skargę na Polskę za system dyscyplinarny wobec sędziów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 17:50
Komisja Europejska przygotowuje skargę na Polskę do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za system odpowiedzialności dyscyplinarnej wobec sędziów. Wiele wskazuje na to, że decyzję ma ogłosić w środę - ustaliła nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Audio
  • Komisja uważa, że system tak zwanych dyscyplinarek narusza niezawisłość sędziowską. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Komisja Europejska
Komisja EuropejskaFoto: Pixabay

Komisja uważa, że system tak zwanych dyscyplinarek narusza niezawisłość sędziowską. Polska odrzuciła zastrzeżenia w liście do Brukseli kilka tygodni temu.

Postępowanie o naruszenie unijnego prawa przeciwko Polsce Komisja Europejska rozpoczęła na początku kwietnia. Uznała, że system jest zagrożeniem dla niezawisłości sędziowskiej. Argumentowała, że nie gwarantuje on bezstronności Izby Dyscyplinarnej, która składa się wyłącznie z sędziów wybranych przez Krajową Radę Sądownictwa, a jej członkowie są powoływani przez polityków.

Rząd odrzucił zastrzeżenia

W połowie lipca Bruksela rozpoczęła drugi etap postępowania i poprosiła polskie władze o wprowadzenie zmian. Rząd w Warszawie w połowie ubiegłego miesiąca odpowiedział Komisji i odrzucił wszystkie zastrzeżenia. Zapewniał o gwarancjach niezależności sędziowskiej i o prawidłowo funkcjonującym systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej.

W Komisji można usłyszeć, że te wyjaśnienia nie są satysfakcjonujące i dlatego przygotowuje ona pozew przeciwko Polsce do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Jeśli te informacje się potwierdzą i skarga trafi do Luksemburga, to sędziowie zdecydują, kto ma rację w tym sporze.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja i Niemcy chcą wysłuchania nt. praworządności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 15:57
Francja i Niemcy zaproponowały wysłuchanie dotyczące reformy sądownictwa w Polsce na wrześniowej naradzie unijnych ministrów do spraw europejskich. Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański powiedział w Brukseli, że Polska jest gotowa odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące reformy na wysłuchaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik TSUE po stronie polskiego rządu: pytania o praworządność niedopuszczalne

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 11:00
- Pytania polskich sądów do unijnego Trybunału Sprawiedliwości o model postępowania dyscyplinarnego są niedopuszczalne - przekazał rzecznik generalny TSUE. Dotyczą one obaw o niezawisłość sędziowską po wprowadzeniu systemu postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów. Rzecznik podzielił tym samym argumentację polskiego rządu, który wnioskował o odrzucenie pytań.
rozwiń zwiń