X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielki zjazd Polonii w USA. W Nowym Jorku rozpoczął się Kongres 60 Milionów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 21:57
Promocja Polski, łączenie rodaków z ojczyzny z mieszkającymi za granicą oraz jednoczenie Polonii przyświecają organizatorom 9. edycji Kongresu 60 Milionów. Uczestnicy wydarzenia przebywają w sobotę w West Point.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Roberto Galan/Shutterstock.com
Obejrzyj
Jest nas 60 milionów.mp4

Jak powiedział Grzegorz Fryc, prezes stowarzyszenia Pangea Network USA, współtwórca Kongresu 60 Milionów oraz organizator jego nowojorskiej edycji, do Nowego Jorku Kongres zawitał po raz pierwszy.

pr24.pl jest nas 60 milionów 1200.jpg
W Polskim Radiu zainaugurowano kampanię "Jest nas 60 milionów

W sobotę uczestnicy Kongresu, który wziął nazwę od szacowanej liczby Polaków żyjących na całym świecie, udali się do West Point, gdzie mieści się założona w 1802 roku Akademia Wojskowa Stanów Zjednoczonych. Program przewiduje m.in. prelekcję na temat dziedzictwa Tadeusza Kościuszki w USA, wystąpienia weteranów i przedstawicieli organizacji wojskowych oraz zwiedzanie obiektów uczelni.

"Będziemy tam mówić m.in. o będącym przedmiotem spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa dodatkowym kontyngencie 1000 żołnierzy amerykańskich na terytorium Polski. Skoncentrujemy się m.in. na wojskowym sojuszu polsko-amerykańskim, udziale polskich żołnierzy w walkach w Iraku, a także naszych weteranach" – powiedział Fryc.

Udział środowisk polonijnych

W sobotę uczestnicy Kongresu zostali też zaproszeni na koncert Natalii Kukulskiej. W niedzielę spotykają się na Manhattanie na Paradzie Pułaskiego.

W panelach kongresowych - według Fryca - bierze udział łącznie kilkaset osób. Do Nowego Jorku przybyli przedstawiciele różnych środowisk Polonii, m.in. z Detroit, Florydy, Illinois, Nevady oraz Waszyngtonu. Są Polacy z różnych krajów - od Kanady po Australię. Przyjechali Polacy z Polski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jest nas 60 milionów". Rusza kampania dotycząca Polonii

Różnorodna tematyka dyskusji obejmowała zagadnienia związane z budowaniem silniejszej Polonii, biznesem, polityką, w tym także udziałem Polaków w wyborach oraz mediami. Piątkowe oświadczenie prezydenta Donalda Trumpa stało się okazją do dyskusji na temat zniesienia obowiązku wizowego dla podróżujących do USA Polaków.

Łączenie Polaków

Uczestnik spotkania, prezes Zarządu PLL Lot Rafał Milczarski, przyklasnął idei łączenia Polaków z Polski z mieszkającymi zagranicą oraz z Polonią. Zdaniem szefa Lotu przyszedł najwyższy czas, aby obecnie Polska dołożyła starań w celu odbudowania łączności i unii z Polonią. Wspomniał też o tworzonej fundacji "Polska jest w tobie".

CZYTAJ TAKŻE: Potomkowie polskich imigrantów uczestniczyli w koncercie dla Polonii w Kurytybie>>>

Marta Wesołowski, wiceprezes stowarzyszenia Polonia of Long Island, a także tamtejszego wydziału KPA wzięła udział w panelu na temat filantropii. - Był to dla mnie bardzo inspirujący panel, ponieważ działałam w organizacjach lokalnych i zaczerpnęłam z dyskusji kilka pomysłów, jak pozyskiwać środki dla naszego środowiska. Będzie to dla nas bardzo cenne i na pewno wykorzystamy w naszej działalności – zapewniła.

Kongres 60 Milionów został otwarty w środę na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE). W kolejnych dniach jego uczestnicy odwiedzili ratusz miejski na Manhattanie, obradowali na sesji w Melrose Ballroom na Queensie i spotkali się w ratuszu tej samej dzielnicy w ramach Miesiąca Dziedzictwa Polskiego. Sesje odbywały się też w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bez wiz do USA. Prof. Bogdan Szafrański: wreszcie mamy uproszczoną procedurę

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 18:33
- Spełniliśmy warunki i mamy zniesiony obowiązek wizowy dla Polski. Tyle tylko, że jest to uproszczenie procedury wizowej i możliwość wyjechania na trzy miesiące do USA po decyzji urzędnika na amerykańskiej granicy - powiedział w audycji "Więcej Świata" prof. Bogdan Szafrański, amerykanista i ekonomista z Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Decyzja Trumpa ws. wiz nie wymaga zatwierdzenia przez Kongres

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 21:55
 - Decyzja prezydenta Donalda Trumpa dotycząca zniesienia wiz dla Polaków nie wymaga już zatwierdzenia przez ustawodawców na Kapitolu. Jest to obecnie kwestia sfinalizowania ustaleń administracji USA - powiedział przedstawiciel ambasady RP w Waszyngtonie.
rozwiń zwiń