X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kongresmen USA w Polsce: NATO gwarantuje nasze i wasze bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 15:22
Wpływowy amerykański kongresmen zapewnia, że wojskowe wsparcie Stanów Zjednoczonych dla Polski i NATO będzie trwało niezależnie od sporów politycznych. Demokrata John Garamendi z Kalifornii, który zasiada w Izbie Reprezentantów i komisji do spraw wojskowości, mówił o tym w czasie kończącego się w polskiej stolicy Warsaw Security Forum.
Audio
  • Kongresmen zapewnia o wsparciu USA dla Polski i NATO - Wojciech Cegielski (IAR)
John Garamendi zapewnił, że Stany Zjednoczone nie zmienią strategii, niezależnie od tego, kto będzie u władzy
John Garamendi zapewnił, że Stany Zjednoczone nie zmienią strategii, niezależnie od tego, kto będzie u władzyFoto: twitter.com/@MSZ_RP

Warsaw Security Forum to spotkanie, które gromadzi polityków, ekspertów i dziennikarzy, zajmujących się sprawami bezpieczeństwa. John Garamendi zapewnił, że USA nie zmienią strategii, niezależnie od tego, kto będzie u władzy. - Cały Kongres uważa, że NATO gwarantuje nasze i wasze bezpieczeństwo. Dlatego przesłanie dla Putina jest takie - nie powątpiewaj w amerykańskie zaangażowanie w NATO - dodał.

1200_Czaputowicz_WSF_TT.jpg
"Łączyć, a nie dzielić Europę". Trwa Warsaw Security Forum

Po aneksji Krymu przez Rosję i wybuchu konfliktu na wschodzie Ukrainy Stany Zjednoczone przysłały do Polski dodatkowych żołnierzy. Stało się to zarówno w ramach postanowień szczytu NATO, jak i na podstawie dwustronnych umów między poprzednimi i obecnymi władzami w Warszawie i Waszyngtonie. Wkrótce do Polski ma przyjechać kolejnych tysiąc amerykańskich żołnierzy.

Umowę w tej sprawie jeszcze w czerwcu podpisali prezydenci Donald Trump i Andrzej Duda. Tym samym, w Polsce będzie 5,5 tysięcy żołnierzy Stanów Zjednoczonych.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda: USA są gwarantem spokoju i stabilności w naszym regionie Europy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:10
- Z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem rozmawialiśmy nt. obecności wojsk USA w Europie. Stany Zjednoczone jako największe mocarstwo na świecie jest podstawowym gwarantem pokoju i stabilności w naszym regionie Europy - mówił w środę prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: w Polsce ćwiczy blisko 4,5 tys. żołnierzy USA. To historyczna chwila

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 20:22
- W ciągu ostatnich czterech lat Amerykanie przeznaczyli na zwiększenie potencjału militarnego w Europie kilkanaście miliardów dolarów, a Polska należy do największych beneficjentów, ćwiczy tu blisko 4,5 tys. żołnierzy amerykańskich - mówił w Łasku szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Generał Close: Polska ma do opowiedzenia piękną historię

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 07:39
- Polska ma do opowiedzenia wspaniałą historię swojego sukcesu - mówi amerykański ekspert ds. strategicznego planowania, emerytowany generał amerykańskiej armii George Close.
rozwiń zwiń