X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Generał Close: Polska ma do opowiedzenia piękną historię

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 07:39
- Polska ma do opowiedzenia wspaniałą historię swojego sukcesu - mówi amerykański ekspert ds. strategicznego planowania, emerytowany generał amerykańskiej armii George Close.
Audio
  • Generał Close: Polska ma do opowiedzenia piękną historię. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
George Close
George CloseFoto: M. Wałkuski/PRSA

 W wywiadzie dla Polskiego Radia Close powiedział, że Polska ma silną gospodarkę i cieszy się szacunkiem w Unii Europejskiej oraz NATO. Wyraził podziw dla zmian, jakie zaszły w Polsce od czasu obalenia komunizmu.

- Jesteście w NATO, dołączyliście do Unii Europejskiej, współpracujecie z tradycyjnymi demokracjami w Europie i ze Stanami Zjednoczonymi. Poza tym wydajecie na obronę tyle, ile zobowiązały się kraje NATO - powiedział.

PAP Donald Trump 1200.jpg
Sondaż. Amerykanie podzieleni ws. impeachmentu Donalda Trumpa

Generał mówił też o bliskości kulturowej Polski i Stanów Zjednoczonych na przykładzie ubiegłorocznej podróży na polską prowincję. - Najważniejsze osoby, czy grupy osób w małych miasteczkach w Polsce to ksiądz i straż pożarna. Było to dla mnie interesujące, a jednocześnie ujmujące - dodał, przypominając swoje dzieciństwo na amerykańskiej prowincji niedaleko Bostonu.

"Mogę pomóc w opowiedzeniu światu historii sukcesu Polski"

George Close wszedł niedawno do Rady Dyrektorów Polskiej Izby Handlowej w Stanach Zjednoczonych. - Gdy poproszono mnie, bym dołączył do Izby, zrobiłem to z radością. Pomyślałem, że jeśli mogę pomóc w opowiedzeniu światu historii sukcesu Polski oraz wsparciu polskich firm w USA czy amerykańskich w Polsce to powinienem to zrobić - tłumaczył.

Generał przypomniał też swoją współpracę z polskimi żołnierzami, których określił mianem profesjonalistów.

Procedura impeachmentu

George Close skomentował też rozpoczętą w amerykańskiej Izbie Reprezentantów procedurę impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Przypomniał, że jej pierwszym etapem jest śledztwo, którego wyniki musi zatwierdzić Izba Reprezentantów. 

Następnie sprawa przekazywana jest do Senatu, gdzie toczy się proces prowadzony przez przewodniczącego Sądu Najwyższego. - Nie sądzę, by doszło do usunięcia prezydenta, bo to wymaga znaczącej większości w Senacie. Dlatego nie nadaję temu strategicznego znaczenia - powiedział.

George Close ocenił, że procedura impeachmentu to element sporu politycznego, a nie kryzysu państwa. - Nie uważam, że mamy sytuację kryzysową, to czysta polityka - dodał.

George Close reprezentuje zajmującą się planowaniem strategicznym SPECTRUM GROUP. W dniach 7-8 października weźmie udział w odbywającym się w Rzeszowie Kongresie 590. Generał przybędzie tam na zaproszenie koncernu KGHM Polska Miedź. W konferencji wezmą udział między innymi premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda.

kad/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: mamy sojuszników, którzy wzmacniają nasze bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 21:53
- Mamy wreszcie sojuszników, którzy przyjechali do naszego kraju na nasze zaproszenie i wzmacniają nasze bezpieczeństwo - powiedział prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do deklaracji dotyczącej zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce.
rozwiń zwiń