X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja: starcia "żółtych kamizelek" z policją, zatrzymano jedną osobę

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 20:56
Blisko 1000 "żółtych kamizelek" manifestowało w sobotę w Tuluzie, na południowym zachodzie Francji, wznosząc okrzyki: "Antykapitalizm". Doszło do starć z policją, która użyła kilkakrotnie gazu łzawiącego, a następnie armatek wodnych. Jedną osobę zatrzymano.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock

Marsz, jak co sobotę w Tuluzie, zaczął się o godz. 14 i początkowo przebiegał pokojowo, ale gdy manifestujący dotarli na plac Capitol w centrum miasta, doszło do starć z siłami bezpieczeństwa, co z kolei spowodowało panikę wśród przechodniów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Paryż zamieszki east news-1200.jpg
Zamieszki i starcia z policją w Paryżu. Kolejny weekend manifestacji we Francji

Demonstranci podpalili jeden z parasoli przed barem McDonald's, a na miejskim ratuszu zostawili graffiti: "Naszym pragnieniem jest nieporządek".

Protesty od listopada

Oddolny ruch "żółtych kamizelek" rozpoczął w listopadzie 2018 roku serię protestów najpierw przeciwko podatkowi paliwowemu, a później przeciwko polityce gospodarczej rządu Francji. Demonstracje, które przerodziły się w brutalną rewoltę przeciwko prezydentowi kraju Emmanuelowi Macronowi, bardzo zaszkodziły jego notowaniom. Od wiosny jednak marsze są dużo mniej liczne, a na początku lipca zaczęło rosnąć poparcie dla szefa państwa.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Dwa lata prezydentury Emmanuela Macrona. Francuskie media o porażkach głowy państwa

W reakcji na protesty "żółtych kamizelek" francuskie władze zorganizowały kilkumiesięczną debatę narodową; po jej przeprowadzeniu zapowiedziano obniżenie podatków, reformę systemu emerytalnego, ułatwienie rozpisywania referendów i reorganizację państwowej administracji.

msze

Czytaj także

"Żółte kamizelki" znów protestują. Policja zatrzymała ponad sto osób

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 17:04
106 osób zostało zatrzymanych, a 43 trafiły do aresztu podczas kolejnego już protestu ruchu "żółtych kamizelek" w Paryżu. Wyrażają one sprzeciw wobec polityki Emanuela Macrona.
rozwiń zwiń