X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda wystąpi na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. "Skupienie się na trzech wartościach"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 07:31
Ponad 190 światowych przywódców przybyło do Nowego Jorku na 74. debatę generalną Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Głównym punktem tego wydarzenia będzie wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa. Polskę w debacie reprezentuje prezydent Andrzej Duda.
Audio
  • Prezydent Polski wygłosi dziś przemówienie przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. Relacja Karola Surówki (IAR)
Prezydent Polski Andrzej Duda
Prezydent Polski Andrzej DudaFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Prezydent Andrzej Duda, który przebywa obecnie w Nowym Jorku, zabierze głos w debacie generalnej 74. Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wystąpienie prezydenta będzie się koncentrowało wokół trzech wartości: pokoju, ekologii i zrównoważonego rozwoju - poinformował szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

duda trump 1200.jpg
Deklaracja o współpracy obronnej i zniesienie wiz. Spotkanie prezydentów Polski i USA

We wtorek rano lokalnego czasu prezydent wysłucha wystąpienia Donalda Trumpa na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Następnie spotka się mediami. Kolejnym punktem wizyty w ONZ są dwa spotkania bilateralne prezydenta: z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid oraz z prezydentem Kazachstanu Kasymem-Żomartem Tokajewem.

"Wystąpienie polskiego prezydenta skupi się w tym roku wokół trzech wartości"

Późnym popołudniem polski prezydent będzie miał swoje wystąpienie podczas debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wystąpienie polskiego prezydenta skupi się w tym roku wokół trzech wartości - przekazał szef gabinetu prezydenta RP. Pierwszą z nich będzie motyw przewodni polskiego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych, czyli "pokój przez prawo międzynarodowe". - Kończymy nasze dwuletnie członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Prezydent podsumuje ten okres i nasze osiągnięcia - powiedział Krzysztof Szczerski.

Po drugie - mówił prezydencki minister - ekologia. - Kończymy też naszą prezydencję w konferencji klimatycznej ONZ. Prezydent przedstawi pięć nowych inicjatyw Polski, dotyczących poprawy ochrony środowiska w Polsce, od komunikacji miejskiej po zalesianie - powiedział. Po trzecie - kwestia państwa dobrobytu i dyskusji o modelu polityki dobrobytu, która wpisuje się w agendę ONZ w sprawie zrównoważonego rozwoju.

trump duda 1200.jpg
A. Talaga: wojska USA przynoszą nam możliwości, których nie mamy

Kolejna szansa na rozmowy

Wieczorem polska para prezydencka weźmie udział w obiedzie, wydanym przez prezydenta Stanów Zjednoczonych dla uczestników sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Według K. Szczerskiego będzie to kolejna okazja do rozmów kuluarowych i zapewne dojdzie wtedy do kolejnej rozmowy Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem.

Para prezydencka przyleciała do Stanów Zjednoczonych w sobotę przed północą lokalnego czasu. W niedzielę Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się z Polonią w New Britain.

W poniedziałek prezydent Duda spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Przywódcy podpisali deklarację w sprawie lokalizacji dla zwiększonej obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Wyrazili też przekonanie, że w niedługim czasie Polska zostanie objęta programem ruchu bezwizowego.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wzmocnienie współpracy wojskowej. Prezydenci Polski i USA podpisali deklarację

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 20:38
Polska i USA uzgodniły lokalizacje dla zwiększonej obecności amerykańskich wojsk w Polsce - głosi deklaracja podpisana przez prezydentów obu państw. Wśród lokalizacji są m.in. Wrocław, Łask i Lubliniec. Trwa dialog o miejscu stacjonowania pancernej brygadowej grupy bojowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Amerykanie kochają Polaków". Donald Trump zapowiada, że niebawem odwiedzi Polskę

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 21:10
- Odwiedzę Polskę wkrótce, niebawem - zapowiedział prezydent USA Donald Trump podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą w Nowym Jorku. - Mamy bardzo dobre stosunki z Polską. Polacy to wspaniali ludzie - dodał.
rozwiń zwiń