X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Proces dżihadystek oskarżonych o próbę zamachu w pobliżu katedry Notre Dame

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 23:30
Pięć kobiet, które inspirowały się działalnością tzw Państwa Islamskiego, stanęło przed sądem w Paryżu za próbę zorganizowania w 2016 roku zamachu w pobliżu katedry Notre Dame. Czterem z nich grozi dożywocie - poinformowało AFP.
Audio
  • Proces 5 dżihadystek - relacja M.Brzezińskiego ( IAR)
W ciągu ostatnich 10 lat bojownicy islamistyczni zamordowali ok. 30 tys. osób w północnej Nigerii
"W ciągu ostatnich 10 lat bojownicy islamistyczni zamordowali ok. 30 tys. osób w północnej Nigerii"Foto: shutterstock.com/kafeinkolik

Oskarżone kobiety w wieku od 22 do 42 lat miały za zadanie skonstruować samochód-pułapkę i zaparkować go w pobliżu świątyni. Do zamachu, który mógłby być tragiczny w skutkach z powodu wielkiego ruchu turystycznego w pobliżu katedry nie doszło, bo policja namierzyła terrorystki, a także auto, którego chciały użyć. Na pojeździe oraz kanistrach z gazem, które znajdowały się w jego wnętrzu, były odciski palców oraz DNA kobiet.

Kluczowa rola 18-latki

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]>>>Przywódca Al-Kaidy zapowiada nowe zamachy i wzywa muzułmanów do ataków

Zdaniem anonimowych źródeł kluczową rolę w operacji odegrała 22-latka (podczas organizowania zamachu miała 18 lat). Prawdopodobnie była ona również zaangażowana w zabójstwo policjanta i jego żony w Paryżu w 2016 roku oraz księdza w Normandii w tym samym roku.

Były znane policji

Według dokumentów sądowych kobiety przesłały dżihadystom za pomocą internetowego komunikatora krótki film, w którym wyraziły swoją lojalność wobec Państwa Islamskiego.

policja niemcy berlin 1200 shutter.jpg
Walka z terroryzmem. Wielka akcja policji w północnych Niemczech

Jeszcze przed zorganizowaniem nieudanego zamachu były znane francuskim służbom bezpieczeństwa ze względu na wcześniejsze próby wyjazdu do Syrii.
Od 2015 roku w wyniku działań terrorystów zginęło we Francji 251 osób.

jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja czci pamięć ofiar zamachów z 13 listopada 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 20:46
Francja czci pamięć ofiar zamachów z 13 listopada 2015 roku. W Paryżu i w Saint-Denis na przedmieściach stolicy zginęło wówczas sto trzydzieści osób, a czterysta osiemdziesiąt dziewięć odniosło obrażenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica ataku na "Charlie Hebdo". Wtedy "wszyscy byli Francuzami"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 11:08
Cztery lata temu miał miejsce zamach, który wstrząsnął całym światem. Do redakcji tygodnika "Charlie Hebdo" wtargnęło dwóch terrorystów i zamordowało 12 osób. Nie były to jedyne ofiary - ten atak zaczął serię kolejnych.
rozwiń zwiń