X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zamieszki i starcia z policją w Paryżu. Kolejny weekend manifestacji we Francji

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 20:57
Podczas manifestacji w Paryżu doszło do zamieszek. W sumie na ulice stolicy Francji wyszło - według policji - około dwudziestu tysięcy osób, a według organizatorów demonstracji - około pięćdziesięciu tysięcy. Zatrzymano ponad sto pięćdziesiąt osób, a prawie sto osadzono w areszcie.
Audio
  • Zamieszki i starcia z policją w Paryżu. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Zamieszki w Paryżu
Zamieszki w ParyżuFoto: East News/Lucas BARIOULET/AFP
  • To kolejny weekend z rzędu, gdy przez Paryż przeszły antyrządowe protesty.
  • Podczas manifestacji doszło do zamieszek i starć z policją.
  • Tzw. żółte kamizelki od 10 miesięcy protestują domagając się m.in. dymisji prezydenta.

Do starć z policją dochodziło przede wszystkim w rejonie parku Bercy, we wschodniej części stolicy oraz na placu Italie. Działo się to głównie za sprawą tak zwanych "black blocs" - skrajnie lewackich anarchistów, których celem jest demolowanie wszystkiego, co stanie im na drodze. Zniszczono siedzibę jednego z banków, podpalano skutery i samochody. Policja użyła gazów łzawiących.

Policja w Paryżu pap 1200.jpg
"Żółte kamizelki" znów protestują. Policja zatrzymała ponad sto osób

Kolejne zamieszki we Francji. Mniej "żółtych kamizelek"

Mniej widoczne były na ulicach tzw. żółte kamizelki, które demonstrują od dziesięciu miesięcy domagając się dymisji prezydenta Emmanuela Macrona i zamrożenia cen paliw. Jeden z przedstawicieli ruchu zapewnia, że jest ich wielu, mimo że są tacy, których zablokowano na dworcach czy na bramkach płatniczych na autostradach. Bo taka jest nowa strategia policji, aby nie dopuścić "żółtych kamizelek" do manifestowania w Paryżu.

Według niego utrudnieniem było także i to, że w ten weekend przypadają dni dorobku narodowego. W niedzielę jest druga szansa zwiedzania na co dzień zamkniętych pałaców, opactw czy zamków, a dzień ma przebiegać spokojnie - bez zamieszek i manifestacji.

jmo

Czytaj także

Protesty "żółtych kamizelek" słabną. Najniższa liczba uczestników w historii ruchu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 21:53
W całej Francji - według szacunków MSW tego kraju - w sobotę w akcjach "żółtych kamizelek" wzięło udział około 9,5 tys. osób. Na ulice Paryża wyszło 1,5 tys. ludzi. Media zauważają, że to najniższa liczba uczestników protestów w historii tego ruchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuskie MSW: najniższa frekwencja "żółtych kazmizelek"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 23:50
Jak podaje francuskie MSW, w sobotnich protestach "żółtych kamizelek" wzięło udział niespełna 6 tys. osób. To najgorsza frekwencja od początku protestów.
rozwiń zwiń