X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież przestrzega biskupów przed przywiązaniem do pieniędzy. "Diabeł wchodzi przez kieszenie"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 18:44
Papież Franciszek powiedział, że "kiedy biskup odrywa się od ludu Bożego, kończy w atmosferze ideologii, które nie mają nic wspólnego z posługą". Podczas mszy w kaplicy Domu Świętej Marty przestrzegał też przed przywiązaniem do pieniędzy.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: shutterstock/ giulio napolitan

Biskup, który zapomina o wiernych - tłumaczył papież cytowany przez portal Vatican News - "nie jest kapłanem, nie jest sługą"; "zapomniał o darze, który otrzymał".

Tematem papieskiej homilii były obowiązki kapłanów oraz biskupów, a także pułapki, które na nich czyhają.

pap Franciszek 1200.jpg
Papież: życie konsekrowane musi być proste, a nie wygodne i światowe

Franciszek mówił: "Gdy biskup, który odczuwa bliskość wobec kapłanów, widzi, że ksiądz do niego dziś zadzwonił, najpóźniej jutro powinien do niego oddzwonić, gdyż ma on prawo wiedzieć, że ma ojca".

Potrzebna, powtórzył, jest bliskość wobec kapłanów. - To smutne, gdy biskup zapomina o swych księżach. Smutno, gdy słyszy się narzekania księży, którzy mówią: zadzwoniłem do biskupa, by umówić się na spotkanie, a sekretarka powiedziała mi, że kalendarz jest wypełniony na trzy miesiące.

- A kapłani niech żyją bliskością między sobą, a nie podziałami. Diabeł wchodzi, aby podzielić grono kapłańskie - dodał.

Jak podkreślił papież, w ten sposób zaczynają powstawać małe grupy, które "dzielą się z powodu ideologii i sympatii". Franciszek ostrzegł też, że życie kapłańskie osłabiają "plotki, głupie dyskusje".

Następnie zaznaczył, że "kiedy ksiądz, diakon czy biskup zaczyna przywiązywać się do pieniędzy", przywiązuje się tym samym do źródła wszelkiego zła.
- Diabeł wchodzi przez kieszenie - powtórzył Franciszek często używane przez siebie powiedzenie.

fc

Czytaj także

Papież Franciszek: panuje tendencja, by obrażać się nawzajem

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 23:15
Papież Franciszek powiedział dziennikarzom, że obecnie panuje tendencja do tego, by obrażać się nawzajem. - Robią to politycy, robią to rodziny - mówił podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze ze Skopje do Rzymu.
rozwiń zwiń