X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protesty w Hongkongu: władze regionu zapowiadają rozpoczęcie dialogu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 10:08
Szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam ogłosiła we wtorek, że pierwsza sesja dialogu pomiędzy jej rządem a mieszkańcami miasta odbędzie się w przyszłym tygodniu. Jest to jeden z kroków, jakie zapowiadała wcześniej, by rozładować niezadowolenie społeczne.
Protesty w Hongkongu.
Protesty w Hongkongu.Foto: PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

W Hongkongu od ponad trzech miesięcy niemal bez przerwy trwają prodemokratyczne protesty. Większość osób demonstruje pokojowo, ale coraz częściej dochodzi również do brutalnych starć pomiędzy radykalnymi grupami protestujących a policją.

Protesty w Hongkongu pap 1200.jpg
Kolejne starcia w Hongkongu. Policja użyła gazu łzawiącego

Szefowa władz zapowiadała wcześniej, że ona i jej urzędnicy podejmą bezpośredni dialog ze społeczeństwem. Pierwsza sesja tego dialogu z udziałem 200 osób ma się odbyć w przyszłym tygodniu – ogłosiła we wtorek, zapewniając, że nie jest to "jednorazowa sztuczka".

Niższy rating Hongkongu

- Jeśli zgłoszeń będzie więcej, uczestnicy zostaną wybrani metodą losowania, sesja nie będzie miała żadnego tematu przewodniego, więc każdy będzie mógł swobodnie wyrażać opinie – powiedziała szefowa hongkońskich władz. Wyraziła również rozczarowanie z powodu decyzji agencji Moody’s, która zmieniła w poniedziałek perspektywę ratingu kredytowego Hongkongu na negatywną. Wcześniej rating regionu i jego perspektywę obniżyła agencja Fitch.

hongkong pap 1200.jpg
Władze Hongkongu: Chiny popierają decyzję Hongkongu o wycofaniu planów ekstradycji

Lam obiecała niedawno, że wycofa kontrowersyjny projekt zmian prawa, który był bezpośrednią przyczyną trwającego kryzysu. Nie przychyliła się jednak do żadnego z pozostałych czterech postulatów demonstrantów, a protesty trwają nadal.

W weekend znów doszło do starć. Władze nie zgodziły się na planowaną na niedzielę pokojową demonstrację, a mimo to dziesiątki tysięcy osób wyszły na ulice. Byli wśród nich radykalni demonstranci, którzy rzucali koktajle Mołotowa i fragmenty kostek chodnikowych. Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Niespełnione postulaty

Ogłaszając zamiar wycofania projektu, Lam oceniła, że niezadowolenie społeczne w Hongkongu związane jest nie tylko z obecnym kryzysem politycznym, ale również z warunkami ekonomicznymi, w tym z wysokimi cenami mieszkań w mieście.

Spraw tych nie dotyczy jednak żaden z czterech niespełnionych jak dotąd postulatów protestujących. Domagają się oni powołania niezależnej komisji śledczej do zbadania działań władz i przypadków rzekomego nadużycia siły przez policję, uwolnienia wszystkich zatrzymanych demonstrantów, nienazywania protestów "zamieszkami" oraz demokratycznych wyborów władz regionu.

pg

Czytaj także

Protesty w Hongkongu. Policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 18:20
Nie ustają protesty w Hongkongu. Przeciwnicy władz po raz kolejny wyszli na ulice żądając wycofania z parlamentu ustawy ekstradycyjnej. Policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Światowa szachownica". Trwają protesty w Hongkongu

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 21:11
- Władze regionu są pomiędzy młotem a kowadłem, pomiędzy Pekinem, który nie jest gotowy do ustępstw a mieszkańcami, którzy nie akceptują obecnego modelu rządów – mówił w Polskim Radiu 24 o sytuacji w Hongkongu dr Michał Bogusz z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń