X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protesty w Hongkongu: władze regionu zapowiadają rozpoczęcie dialogu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 10:08
Szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam ogłosiła we wtorek, że pierwsza sesja dialogu pomiędzy jej rządem a mieszkańcami miasta odbędzie się w przyszłym tygodniu. Jest to jeden z kroków, jakie zapowiadała wcześniej, by rozładować niezadowolenie społeczne.
Protesty w Hongkongu.
Protesty w Hongkongu.Foto: PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

W Hongkongu od ponad trzech miesięcy niemal bez przerwy trwają prodemokratyczne protesty. Większość osób demonstruje pokojowo, ale coraz częściej dochodzi również do brutalnych starć pomiędzy radykalnymi grupami protestujących a policją.

Protesty w Hongkongu pap 1200.jpg
Kolejne starcia w Hongkongu. Policja użyła gazu łzawiącego

Szefowa władz zapowiadała wcześniej, że ona i jej urzędnicy podejmą bezpośredni dialog ze społeczeństwem. Pierwsza sesja tego dialogu z udziałem 200 osób ma się odbyć w przyszłym tygodniu – ogłosiła we wtorek, zapewniając, że nie jest to "jednorazowa sztuczka".

Niższy rating Hongkongu

- Jeśli zgłoszeń będzie więcej, uczestnicy zostaną wybrani metodą losowania, sesja nie będzie miała żadnego tematu przewodniego, więc każdy będzie mógł swobodnie wyrażać opinie – powiedziała szefowa hongkońskich władz. Wyraziła również rozczarowanie z powodu decyzji agencji Moody’s, która zmieniła w poniedziałek perspektywę ratingu kredytowego Hongkongu na negatywną. Wcześniej rating regionu i jego perspektywę obniżyła agencja Fitch.

hongkong pap 1200.jpg
Władze Hongkongu: Chiny popierają decyzję Hongkongu o wycofaniu planów ekstradycji

Lam obiecała niedawno, że wycofa kontrowersyjny projekt zmian prawa, który był bezpośrednią przyczyną trwającego kryzysu. Nie przychyliła się jednak do żadnego z pozostałych czterech postulatów demonstrantów, a protesty trwają nadal.

W weekend znów doszło do starć. Władze nie zgodziły się na planowaną na niedzielę pokojową demonstrację, a mimo to dziesiątki tysięcy osób wyszły na ulice. Byli wśród nich radykalni demonstranci, którzy rzucali koktajle Mołotowa i fragmenty kostek chodnikowych. Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Niespełnione postulaty

Ogłaszając zamiar wycofania projektu, Lam oceniła, że niezadowolenie społeczne w Hongkongu związane jest nie tylko z obecnym kryzysem politycznym, ale również z warunkami ekonomicznymi, w tym z wysokimi cenami mieszkań w mieście.

Spraw tych nie dotyczy jednak żaden z czterech niespełnionych jak dotąd postulatów protestujących. Domagają się oni powołania niezależnej komisji śledczej do zbadania działań władz i przypadków rzekomego nadużycia siły przez policję, uwolnienia wszystkich zatrzymanych demonstrantów, nienazywania protestów "zamieszkami" oraz demokratycznych wyborów władz regionu.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protesty w Hongkongu. Policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 18:20
Nie ustają protesty w Hongkongu. Przeciwnicy władz po raz kolejny wyszli na ulice żądając wycofania z parlamentu ustawy ekstradycyjnej. Policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Światowa szachownica". Trwają protesty w Hongkongu

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 21:11
- Władze regionu są pomiędzy młotem a kowadłem, pomiędzy Pekinem, który nie jest gotowy do ustępstw a mieszkańcami, którzy nie akceptują obecnego modelu rządów – mówił w Polskim Radiu 24 o sytuacji w Hongkongu dr Michał Bogusz z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń