X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Arabia Saudyjska wstrzymuje wydobycie ropy w zaatakowanych rafineriach

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 11:53
Arabia Saudyjska tymczasowo wstrzymała wydobycie ropy naftowej w dwóch rafineriach Aramco, które zostały zaatakowane przez jemeńskich rebeliantów - poinformował saudyjski minister energii. Wydobycie firmy spadnie o połowę.
Rebelianci przeprowadzili serię ataków rakietowych i z użyciem dronów, wymierzonych w saudyjskie bazy lotnicze
Rebelianci przeprowadzili serię ataków rakietowych i z użyciem dronów, wymierzonych w saudyjskie bazy lotniczeFoto: PAP/EPA/ALI HAIDER

1200_Trump_PAP.jpg
D. Trump zdecydowanie potępił ataki w Arabii Saudyjskiej

Minister książę Abdulaziz bin Salman powiedział, że ataki spowodowały tymczasowe zawieszenie wydobycia w zakładach Abqaiq i Khurais. Dodał, że doprowadziło to do przerwania wydobycia około 5,7 miliona baryłek ropy naftowej dziennie.

Dowodzona przez Arabię Saudyjską koalicja arabska, która walczy z jemeńską grupą rebeliantów Huti, zapowiedziała, że zbada wczorajsze ataki na saudyjskie rafinerie. Ataki, według słów przedstawicieli koalicji, zagrażają globalnemu bezpieczeństwu energetycznemu.

Jak poinformował rzecznik koalicji, trwa dochodzenie w celu ustalenia odpowiedzialnych za zaplanowanie i przeprowadzanie tych "ataków terrorystycznych". Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że w efekcie ostrzału z dronów w dwóch zakładach naftowych Aramco wybuchły pożary.

To kolejny atak Huti w ostatnich miesiącach. Rebelianci przeprowadzili serię ataków rakietowych i z użyciem dronów, wymierzonych w saudyjskie bazy lotnicze i inne obiekty. Jak mówią, był to odwet za trwającą od dawna, prowadzoną przez Arabię Saudyjską, kampanię bombową na obszarach opanowanych przez rebeliantów w Jemenie. Cztery lata temu Koalicja Arabska rozpoczęła interwencję wojskową w tym kraju.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iran nie będzie na razie negocjować ze Stanami Zjednoczonymi

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 15:35
Prezydent tego kraju poinformował, że do jakichkolwiek rozmów z Waszyngtonem może dojść dopiero po zniesieniu sankcji. To z kolei wykluczyły wcześniej amerykańskie władze.
rozwiń zwiń