X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Edward Snowden ma nadzieję na ochronę polityczną w Niemczech. Azyl w Rosji się kończy

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 11:08
Edward Snowden, były pracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), liczy na azyl w Niemczech. - Nie byłby to krok wrogi wobec USA - przekonuje w wywiadzie dla dziennika "Die Welt".
Edward Snowden
Edward SnowdenFoto: Against Gravity/ mat. prasowe

- Myślę, że każdy, kto w miarę obiektywnie patrzy na historię, przyzna, że gdyby Niemcy mnie przyjęły, nie byłoby to już traktowane jako działanie wrogie wobec USA - mówi "Die Welt" były analityk NSA, który w 2013 r. ujawnił tajne informacje o masowej inwigilacji prowadzonej przez tę agencję.

Edward Snowden 663 FREE.jpg
Polskie służby: Amerykanie nas nie podsłuchiwali

Edward Snowden dostanie azyl w Niemczech?

Azyl w Unii Europejskiej oznaczałby, jak uważa Amerykanin, że "Europa wstawia się za Stanami Zjednoczonymi". W momencie, kiedy kraj ten sam nie potrafi bronić swoich wartości - argumentuje.

Obecnie Snowden, oskarżony w Stanach Zjednoczonych o szpiegostwo, przebywa w Rosji, gdzie w roku 2013 uzyskał azyl polityczny i prawo stałego pobytu. Przyznana mu w tym kraju ochrona międzynarodowa obowiązuje do 2020 roku.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Edward Snowden: fakty leżą na stole, USA uprawiają szpiegostwo gospodarcze

Były pracownik wywiadu elektronicznego zarzuca Niemcom i Francji, że nic nie przedsięwzięły w jego sprawie. - Niestety utknąłem w Moskwie również z powodu bezczynności zachodnich rządów. Chciałbym otrzymać ochronę polityczną w Niemczech, czy Francji i złożyć tam wniosek o azyl. Ale rządy tych krajów szukały powodów, żeby nie pozwolić mi tam przyjechać. Myślę, że europejskie rządy się mnie boją - ubolewa Edward Snowden i dodaje, że nie opublikował niczego, co mogłoby zagrozić ludziom.

Analityk NSA ujawnił masową inwigilację Stanów Zjednoczonych

Sześć lat temu Amerykanin ujawnił, że NSA za zgodą niektórych dostawców usług sieciowych i firm telekomunikacyjnych prowadziła inwigilację międzynarodowych rozmów telefonicznych obywateli USA oraz serwisów społecznościowych.

Waszyngton ocenia działalność Edwarda Snowdena diametralnie inaczej niż on sam. Odtajniony w 2016 roku raport Komisji ds. Wywiadu Izby Reprezentantów stwierdza, że były analityk "wyrządził ogromne szkody dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych" i naraził na niebezpieczeństwo 13 różnych obszarów określanych mianem wysokiego ryzyka.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Raport komisji Kongresu USA: Edward Snowden ma kontakt z rosyjskim wywiadem

Zdaniem Kongresu większość ujawnionych dokumentów zawierała informacje o siłach zbrojnych, wywiadzie i szeroko pojętej obronności, a nie dotyczyła ochrony prywatności czy danych. Ich ujawnienie wspomogło wrogie państwa i organizacje terrorystyczne i mogło narazić życie amerykańskich żołnierzy - czytamy w raporcie.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Norwegia: Sąd Najwyższy odrzucił pozew Edwarda Snowdena

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 18:39
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złudna anonimowość w internecie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 20:41
W jaki sposób działa nowoczesny wywiad elektroniczny i w jaki sposób możemy się zabezpieczyć przed infiltracją za pośrednictwem internetu. W Polskim Radiu 24 rozmawialiśmy na ten temat z Romanem Imielskim - redaktorem polskiego wydania książki Glenna Greenwalda „Snowden. Nigdzie się nie ukryjesz”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef CIA: WikiLeaks działa jak "niepaństwowa agencja wywiadowcza"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 06:35
Demaskatorski portal WikiLeaks "działa jak niepaństwowa agencja wywiadowcza, która jest nastawiona wrogo do USA i często jest wykorzystywana przez inne państwa, które podżegają ją do konkretnych działań" – ocenił w czwartek dyrektor CIA Mike Pompeo.
rozwiń zwiń