X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Najpierw susza, teraz ulewy. Sudańczycy zostali bez żywności

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 21:17
Organizacje międzynarodowe apelują o pomoc dla Sudanu Południowego. Od kilku tygodni w najmłodszym kraju świata dochodzi do gwałtownych powodzi. Władze szacują, że ponad 60 osób zginęło. Zniszczonych jest wiele upraw, dlatego jak twierdzą organizacje humanitarne, Sudańczykom wkrótce będzie grozić głód.
Audio
  • Sudan Południowy - ofiary tragicznych powodzi. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Sudan Południowy nawiedziły gwałtowne ulewy
Sudan Południowy nawiedziły gwałtowne ulewyFoto: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Gwałtowne oberwania chmury, które zaczęły się już w lipcu, zniszczyły setki tysięcy hektarów ziemi w Sudanie Południowym i tym samym wiele upraw, zwłaszcza w północnych regionach kraju. Miejscowe władze szacują, że całkowicie zdewastowanych zostało kilkadziesiąt tysięcy domów.

Organizacje humanitarne apelują o pomoc dla Sudańczyków. W leżącym w suchym rejonie Afryki kraju warunki dla rolnictwa są wyjątkowo trudne. Obecne ulewy zniszczyły to, co udało się wyhodować.

PolskieRadio24.pl

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które działa w Sudanie Południowym alarmuje, że mieszkańcom kraju w najbliższym czasie grozi głód. Dodatkowo, zagrożone są dzieci. - Powódź dotknęła większą część miasta Aweil, a wiele osób uciekło z domów i zaczęło biwakować wzdłuż głównej drogi. Szczególnie cierpią dzieci, które teraz mogą zarazić się chorobami brudnej wody. Ujęcia wody są bowiem zanieczyszczone - tak relacjonuje jedna z Sudanek, która współpracuje z PCPM.

Eksperci twierdzą, że na skutek powodzi w Sudanie Południowym znów rośnie zachorowalność na malarię, biegunkę oraz choroby układu oddechowego.

Sudan Południowy jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. W lipcu, jeszcze przed nadejściem powodzi organizacje alarmowały, że z powodu suszy głód grozi siedmiu milionom osób.

Już wówczas oceniano, że kryzys żywnościowy w Afryce jest najpoważniejszym od wielu lat.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska pomoc dla Sudanu Południowego. 800 głodujących dzieci otrzyma jedzenie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 22:11
800 głodujących dzieci z Sudanu Południowego otrzyma w najbliższych dniach pomoc Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Z Kenii wyruszyły właśnie ciężarówki z jedzeniem. Zostało ono kupione za pieniądze zebrane przez PCPM wśród Polaków.
rozwiń zwiń