X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Polacy zorganizowali zajęcia językowe dla dzieci uchodźców w Libanie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 17:46
Ponad 250 syryjskich dzieci wzięło udział w zorganizowanej przez polską organizację szkole letniej w Libanie. Przez dwa wakacyjne miesiące Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które pracuje z syryjskimi uciekinierami na północy Libanu, organizowało najmłodszym zajęcia językowe. Dzięki nim mali Syryjczycy mają większą szansę ukończenia normalnej szkoły.
Audio
  • PCPM uczy uchodźców języków. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Lekcja dla dzieci uchodźców w Libanie
Lekcja dla dzieci uchodźców w LibanieFoto: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Według danych ONZ, w Libanie jest teraz ponad 600 tysięcy młodych Syryjczyków w wieku szkolnym. Połowa z nich nie chodzi jednak do szkoły. Jedną z przeszkód jest bariera językowa. W wielu libańskich szkołach lekcje prowadzone są po francusku lub angielsku, a Syryjczycy znają przede wszystkim arabski.

W czasie wakacyjnych zajęć w szkole letniej w miejscowości Bire na północy Libanu ponad 250 Syryjczyków uczyło się języków.

- Dla nich nauka biologii w języku francuskim albo angielskim jest ogromnym wyzwaniem. Chcieliśmy dać im szansę, żeby wykorzystać szkołę publiczną w Bire w czasie, gdy była ona zamknięta na wakacje i dać płaszczyznę do tego, aby młodzi Syryjczycy lub Libańczycy, którzy tego najbardziej potrzebowali, wzięli udział w tych zajęciach wyrównawczych - mówi Polskiemu Radiu Aleksandra Rutkowska z PCPM.

Podczas prowadzonych przez polską organizację zajęć uczniowie mieli też okazję wyjeżdżać na wycieczki i chodzić na zajęcia na basen.

Edukacja to jedna z najważniejszych gałęzi pomocy dla syryjskich uchodźców. Większość z nich jest w Libanie od kilku lat. W wielu rodzinach dzieci i młodzież nie chodzą do szkoły, a zamiast tego pracują, by utrzymać rodziców czy krewnych.

Nowy rok szkolny w Libanie rozpocznie się w połowie września. Dopiero wtedy okaże się, ilu syryjskich uchodźców będzie mogło chodzić do szkoły.

Według szacunków ONZ, w krajach sąsiadujących z Syrią jest obecnie ponad 5,5 miliona zarejestrowanych uchodźców. Największa ich grupa mieszka w Turcji. W Libanie jest obecnie niemal milion uciekinierów.

fc

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Liban Azja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izrael kontra Liban. Wojna czy pokaz siły?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 08:12
Armia Izraela podała, że libański Hezbollah ostrzelał rakietami przeciwpancernymi izraelską przygraniczną wioskę Awiwim. Izrael odpowiedział ogniem.
rozwiń zwiń