X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krytyka dotycząca stanowiska w nowej Komisji Europejskiej. Jest odpowiedź Ursuli von der Leyen

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 12:31
Ursula von der Leyen odpowiedziała na krytykę dotyczącą nazwania jednego ze stanowisk w nowej Komisji "ochroną naszego europejskiego stylu życia". Funkcję powierzono jednemu z wiceprzewodniczących, który jest też odpowiedzialny za migrację i bezpieczeństwo. W Parlamencie Europejskim zawrzało.
Audio
  • Ursula von der Leyen odpowiada na krytykę dotyczącą ochrony europejskiego stylu życia. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Od wtorku, czyli momentu ogłoszenia składu Komisji Europejskiej, nie milkną komentarze i krytyczne uwagi pod adresem nowej przewodniczącej. Mówiono o skandalu, o niedopuszczalnym połączeniu migracji z bezpieczeństwem i sugerowaniu, że migranci, to zagrożenie dla europejskiego stylu życia.

ursula-von-1200-pap.jpg
Ursula von der Leyen: chcę zjednoczyć Europę, żeby poszła do przodu

Ursula von der Leyen postanowiła teraz odpowiedzieć na Twitterze. Po angielsku, francusku i niemiecku zamieściła artykuł 2 traktatu lizbońskiego. Mówi on m.in., że Unia Europejska opiera się na wartościach poszanowania godności, wolności, demokracji, równości, państwa prawa, oraz poszanowania praw człowieka, w tym również mniejszości.

Nie wiadomo, czy takie wyjaśnienie wystarczy socjalistom, liberałom i zielonym, którzy wyrażali oburzenie i zażądali od nowej przewodniczącej zmiany nazwy. A kandydat na wiceszefa Komisji, Grek Margaritis Schinas, któremu powierzone zostało zadanie ochrony europejskiego stylu życia, w swoim opisie na Twitterze, zrezygnował z tych słów. Słowa klucze to migracja, bezpieczeństwo, prawa socjalne, edukacja, kultura i młodzież.

"Mnie to wręcz cieszy"

W rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką tę sprawę skomentowali nasi europosłowie. Leszek Miller powiedział, że podziela oburzenie swoich kolegów z grupy socjalistów.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jacek Saryusz-Wolski o nowej KE: to chyba nie jest nowa jakość

- Nie powinno się nawiązywać do sloganu ze Stanów Zjednoczonych dotyczącego amerykańskiego stylu życia, bo w tamtych czasach, to było hasło nacjonalistyczne, typowo białych, rdzennych Amerykanów - powiedział Leszek Miller.

Innego zdania jest europosłanka Jadwiga Wiśniewska. - Mnie to absolutnie nie przeszkadza, wręcz mnie cieszy. Powinniśmy bronić naszych wartości, tradycji, kultury i szeroko pojętego dziedzictwa - powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Świat w powiększeniu". Ursula von der Leyen nową szefową Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 20:50
Kandydaturę Ursuli von der Leyen na nową szefową Komisji Europejskiej zatwierdził we wtorek Europarlament. 383 europosłów było za, 327 przeciw, 22 wstrzymało się od głosu. Potrzebna była bezwzględna większość, czyli 374 głosy. O nowej szefowej Komisji Europejskiej mówił w audycji "Świat w powiększeniu" Olivier Bault, francuski publicysta publikujący także w Polsce ( m.in. w "DoRzeczy").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Wojciechowski zatwierdzony. Szefowa KE ogłosiła kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 12:29
Janusz Wojciechowski został kandydatem na stanowisko unijnego komisarza ds. rolnictwa. - Teka komisarza do spraw rolnictwa, którą ma objąć Janusz Wojciechowski, jest bardzo ważna - skomentowała nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
rozwiń zwiń