X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Socjaliści, liberałowie i zieloni chcą zablokować komisarza z Węgier. Oskarżają go o "burzenie państwa prawa"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 12:08
Kandydat z Węgier na komisarza do spraw polityki rozszerzenia i sąsiedztwa może mieć największe problemy z uzyskaniem poparcia w Parlamencie Europejskim - tak wynika ze wstępnych ustaleń grup politycznych.
Audio
  • Kandydat na komisarza z Węgier może mieć największe problemy w PE. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Laszlo Trocsanyi
Laszlo TrocsanyiFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Socjaliści, do której należą europosłowie SLD, liberałowie i zieloni oceniają negatywnie jego kandydaturę, z kolei chadecy, w których skład wchodzą deputowani PO i PSL, liczą na poparcie całej Komisji. Pozytywnie oceniają ją także konserwatyści, wśród których najliczniejszą grupą są europosłowie PiS.

We wtorek Ursula von der Leyen przedstawiła skład swojej Komisji z podziałem na teki dla poszczególnych komisarzy. W Europarlamencie od razu na celownik został wzięty kandydat z Węgier, Laszlo Trocsanyi, były minister sprawiedliwości, który odpowiadał za reformę wymiaru sprawiedliwości negatywnie ocenianą w Brukseli jako łamiącą standardy państwa prawa.

timmermans1200.jpg
Frans Timmermans atakuje Polskę. Porównał polski rząd do dyktatur lat 30.

Polscy europosłowie komentują

- On reprezentuje premiera Orbana, jest twórcą pewnej idei, którą forsuje pan premier Orban. Myślę, ze wszystko idzie ku temu, żeby go zablokować – powiedział korespondentce europoseł SLD Leszek Miller.

Także europoseł Zdzisław Krasnodębski przyznaje, że słyszał w Europarlamencie, że Węgier, jako były minister sprawiedliwości może mieć kłopoty. - Może na nim się skoncentrują te ataki, czy chęć wykazania jego słabości. Natomiast nie obawiałbym się o naszego kandydata, dlatego że jest bardzo kompetentny i to portfolio, rolnictwo, nie powinno budzić zastrzeżeń – powiedział europoseł Zdzisław Krasnodębski.

>>>[CZYTAJ TEŻ] J. Wojciechowski oficjalnie kandydatem na unijnego komisarza

1200_transport_shut.jpg
Ważą się losy przepisów dot. transportu międzynarodowego. Polska ma nowy plan w PE

- Janusz Wojciechowski to na pewno osoba doświadczona w kwestiach rolniczych, ale nie uniknie pytań o praworządność – tak z kolei komentował europoseł Andrzej Halicki.

Są też pytania o dochodzenie prowadzone przez europejskie biuro do spraw nadużyć finansowych OLAF prowadzone w związku z rozliczeniami delegacji z czasów kiedy Janusz Wojciechowski był europosłem. Janusz Wojciechowski mówi o drobnych nieprawidłowościach i o zakończonym już postępowaniu. Przekonuje, że pismo w tej sprawie OLAF przysłał mu w maju. Mówi też, że będzie chciał, by europosłowie z komisji rolnictwa, którzy będą go przesłuchiwać jako kandydata na komisarza, mogli się z nim zapoznać. Przesłuchania kandydatów na komisarzy rozpoczną się na przełomie września i października. Na ich podstawie komisje parlamentarne przygotują oceny kandydatów. Głosowanie nad składem całej Komisji Europejskiej planowane jest na sesji plenarnej Europarlamentu pod koniec przyszłego miesiąca.

 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolnictwo w UE. Ekspert: jedna z najważniejszych pozycji w budżecie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:47
- Jest to próba pogodzenia wody z ogniem, czyli jednocześnie dowartościowania nas, ale jednak są ważniejsze teki - skomentowała w radiowej Jedynce dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych przydzielenie Polsce teki komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski o nowej KE: to chyba nie jest nowa jakość

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 20:33
Przyszła szefowa KE Ursula von der Leyen przedstawiła kandydatów na komisarzy z przypisanymi do nich zadaniami, wskazując na klimat, gospodarkę i digitalizację jako najważniejsze obszary działalności w kolejnych 5 latach. - To jest komisja, które chce wyglądać na nową jakość, ale chyba nową jakością nie jest - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
rozwiń zwiń