X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ujawnili kulisy handlu tkankami abortowanych dzieci. Dziennikarzom grozi proces

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 10:19
David Daleiden i Sandra Merritt, którzy ujawnili działania aborcyjnego giganta Planned Parenthood, mogą stanąć przed sądem. Dziennikarze pro-life pokazali nagrania z ukrytej kamery, przedstawiające proceder sprzedaży poaborcyjnych ogranów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/GagliardiPhotography

David Daleiden i Sandra Merritt, dziennikarze i aktywiści prolife usłyszeli zarzuty w sprawie publikacji nagrań, a trwające postępowanie wstępne ma ustalić, czy powinien rozpocząć się proces przeciwko nim. Właściwa rozprawa ma ruszyć 2 października. W postępowaniu wstępnym ujawniono kolejne szczegóły aborcyjnego skandalu.

unplanned-F-1200.jpg
Miał być bojkot, jest wielki sukces. Antyaborcyjny film podbił Amerykę

Od początku rozprawy Centrum Postępu Medycznego, założone przez Daleidena, tweetuje i publikuje opisy każdego dnia postępowania. Publikowane są fragmenty zeznań pracowników dokonujących aborcji, które zostały nieświadomie sfilmowane przez dwójkę dziennikarzy pro-life.

Wstrząsające szczegóły

Organizacja Liberty Counsel, która reprezentuje Sandrę Merritt, zidentyfikowała jednego ze świadków, w procesie nazwanego Doe 12, jako prezes StemExpress, firmy biotechnologicznej, która zamawiała do badań medycznych części ciał abortowanych dzieci. Według zeznań firma dostarczała naukowcom m.in. żywe, bijące serca oraz nienaruszone głowy.


pap_zuckerberg-1200.jpg
Mark Zuckerberg: cenzurowaliśmy reklamy pro-life podczas referendum w Irlandii ws. aborcji

Miałoby to oznaczać, że dzieci, których tkanki pobierano, mogły urodzić się żywe, lub w wyniku zakazanej prawnie aborcji przez "częściowe urodzenie" – gdy dziecko jest już zdolne do samodzielnego życia poza organizmem matki, a wywołuje się przedwczesny poród, zabijając dziecko w jego trakcie.

Wcześniej świadek Doe 7, zidentyfikowany jako pracownik kalifornijskiego oddziału Planned Parenthood, zeznał, że "przekazywanie tkanek płodowych pochodzących z aborcji było regularnym zdarzeniem" - ujawniło Centrum Postępu Medycznego.

Kalifornijski prokurator generalny Xavier Becerra zwrócił się do Sądu Najwyższego Kalifornii o "ograniczenie zeznań" stron. Becerra twierdził, że bezpieczeństwo świadków było zagrożone, twierdząc, że prezes StemExpress doznał szykanowania po zeznaniach. Całe postępowanie miało zostać także utajnione. Sąd ten wniosek odrzucił, a przedstawiciele organizacji kontynuują publikowanie fragmentów zeznań. 

Przeciw dziennikarzom prokurator Becerra wniósł 15 oskarżeń związanych z naruszeniem prywatności i tworzeniem fałszywej firmy biotechnologicznej, oraz podaniem fałszywej tożsamości, by wziąć udział w spotkaniach Narodowej Federacji Aborcyjnej.

Historia skandalu


ciąża 1200.jpg
Handel organami dzieci po aborcji. Izba Reprezentantów zbada działalność Planned Parenthood

Skandal w związku z handlem tkankami dzieci poddanych aborcji wybuchł w 2015, gdy ujawniono praktyki organizacji Planned Parenthood. Sieć klinik aborcyjnych została oskarżona o handel organami, które pochodziły z aborcji, co jest zakazane w amerykańskim prawie. W związku z korzystaniem przez Planned Parenthood z federalnego finansowania w sprawie interweniował sam Kongres USA.

David Daleiden i współpracująca z nim Sandra Merritt, podający się za przedstawicieli firmy zainteresowanej kupnem organów, spotkali się z dr Deborą Nucatolą pracującą dla Planned Parenthood. Nagranie z ukrytej kamery pokazuje lekarkę opisującą proces pozyskiwania organów od abortowanych dzieci. Informuje w nim także, które rodzaje tkanek są najbardziej poszukiwane i jakie osiągają ceny.

Upublicznienie informacji o handlu tkankami wywołało wiele protestów przed kilinikami aborcyjnymi Planned Parenthood i wycofało poparcie niektórych stanów USA dla organizacji. Każdego roku w klinikach Planned Parenthood przeprwadzanych jest ok. 320 000 aborcji.

Przemysław Goławski/LifeSiteNews,CtrMedProgress

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT aborcja USA prawo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA: Netflix masowo traci subskrybentów przez aborcyjny szantaż

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 19:52
126 tys. Amerykanów postanowiło pożegnać się z Netflixem w ubiegłym kwartale. To najgorsze dane od 2011 roku. Obrońcy życia wiążą te wyniki z bojkotem marki, po tym, gdy ta podjęła się walki o aborcję w stanie Georgia. Wielu klientów, również w Polsce, zrezygnowało z usług streamowego giganta po coraz częstszej promocji środowisk LGBT w swoich produkcjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miał być bojkot, jest wielki sukces. Antyaborcyjny film podbił Amerykę

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 20:43
Film "Unplanned" (Nieplanowane) o działaniach klinik aborcyjnych Planned Parenthood i historii Abby Johnson, nawróconej dyrektorki jednej z nich, stał się kasowym sukcesem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz informował pacjentki, że płód jest człowiekiem. Został zawieszony

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 07:02
Dr Jacques de Vos informował pacjentki o rozwoju prenatalnym dziecka i podkreślał, że jest ono istotą ludzką. Teraz wytoczono mu proces i stanie przed komisją Rady Zawodów Medycznych w RPA.
rozwiń zwiń