X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

J. Kwieciński: energetyka to nie jest tylko kwestia gospodarcza

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 19:16
- Dla Polski kwestia energetyki to nie tylko kwestia gospodarcza, ale to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas spotkania z dziennikarzami w Berlinie. 
Audio
  • Jerzy Kwieciński odniósł się też do wczorajszej decyzji w sprawie gazociągu Opal (IAR)
  • Minister wyjaśnił, że rząd chce zapewnić bezpieczeństwo Polsce i polskiej gospodarce między innymi poprzez to, że nie będziemy uzależnieni od jednego dostawcy czy jednego źródła energii (IAR)
Jerzy Kwieciński
Jerzy KwiecińskiFoto: TWITTER.COM/MINISTERSTWO INWESTYCJI

W stolicy Niemiec brał on między innymi udział w konferencji pod tytułem "Cohesion policy or solidarity in action" ("Polityka spójności lub solidarność w działaniu") zorganizowanej przez Komisję Niemieckiej Gospodarki ds. Wschodu.

Czytaj więcej
szefczowicz 1200 shutt.jpg
Wiceszef KE o orzeczeniu ws. gazociągu Opal: powinno być wdrożone ze skutkiem natychmiastowym

Wyjaśnił, że rząd chce zapewnić bezpieczeństwo Polsce i polskiej gospodarce między innymi poprzez to, że nie będziemy uzależnieni od jednego dostawcy czy jednego źródła energii.

Decyzja ws. gazociągu Opal

Jerzy Kwieciński odniósł się też do wczorajszej decyzji w sprawie gazociągu Opal. Sąd Unii Europejskiej unieważnił decyzję Komisji Europejskiej dotyczącą tego rurociągu, odnogi Nord Stream. Przyznał tym samym rację Polsce, która zaskarżyła decyzję z 2016 roku zezwalającą na większe wykorzystanie przepustowości rurociągu przez rosyjski Gazprom. Zdaniem sędziów z Luksemburga decyzja Komisji Europejskiej została wydana z naruszeniem zasady solidarności energetycznej.

Minister Kwieciński podkreślił, że inicjatywa strony polskiej znalazła silne poparcie. - Jesteśmy za tym, i to wyraźnie podkreślamy, żeby prawo europejskie było traktowane w należyty sposób przez wszystkich - dodał.

dcz

Czytaj także

Prezes PGNiG: wyrok ws. Gazpromu to zwycięstwo Rzeczypospolitej

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 18:11
– Ta decyzja oznacza zwycięstwo Rzeczypospolitej – powiedział w radiowej Trójce Piotr Woźniak, prezes PGNiG, komentując wyrok Sądu UE w sprawie gazociągu Opal. - Sąd Unii Europejskiej nałożył na Gazprom rygor bezwzględnej wykonalności wyroku zmniejszenia wolumenu przesyłu przez gazociąg Opal – podkreślił prezes PGNiG.
rozwiń zwiń