X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Polacy tracą kościół w Chicago. Deweloper kupuje teren pod apartamentowce

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 10:36
Firma deweloperska wykupi grunt, na którym stoi kościół pod wezwaniem świętego Wojciecha w Chicago. Wierni sprzeciwiają się sprzedaży budynku, w którym mieściła się jedna z pierwszych polonijnych parafii. Polonia protestowała przeciwko temu w chicagowskim ratuszu.
Audio
  • Deweloper chce kupić polonijny kościół w Chicago. Korespondencja Piotra Orłowskiego (IAR)
Ostatnie nabożeństwo w kościele św. Wojciecha w Chicago
Ostatnie nabożeństwo w kościele św. Wojciecha w ChicagoFoto: Twitter/Preservation Chicago

Według lokalnych mediów, firma budująca apartamentowce ma zapłacić za nieruchomość 4 miliony dolarów. Wierni od kilku miesięcy zbierali pieniądze na wykup działki i stworzenie na niej domu pielgrzyma. Deweloper zaoferował jednak więcej.

W akcji obrony kościoła uczestniczy między innymi Irena Moskal. - To piękny kościół, wybudowany przez Polaków. Teraz tam jest także społeczność latynoska. Oni też potrzebują kościoła - powiedziała.

Jeden z radnych zaoferował pomoc. Złożył wniosek dotyczący zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. To uniemożliwiłoby budowę apartamentowców. Głosowanie zostało jednak odroczone.

Z kolei nabywca zapewnia, że nie zamierza burzyć kościoła. Protestujący mu jednak nie wierzą. Nie kryją też rozczarowania postawą metropolity Chicago. Twierdzą, że kardynał nie chciał się z nimi spotkać i bez oczekiwanej dyskusji podjął decyzję o zamknięciu parafii.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA: akt wandalizmu w polskiej parafii w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 07:29
W nowojorskiej dzielnicy Williamsburg nieznani sprawcy po raz kolejny zniszczyli figurę Matki Boskiej i oraz dwa anioły stojące przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia. Większość wiernych w tym kościele stanowią Polacy. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.
rozwiń zwiń