X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fałszywe dane? Ukraiński sąd zajmie się deklaracją Sławomira Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 16:00
Ukraińska Krajowa Agencja Antykorupcyjna złożyła doniesienie do sądu w sprawie deklaracji majątkowej Sławomira Nowaka. Organ podejrzewa polityka o podanie w deklaracji majątkowej za 2017 rok fałszywych danych.
Audio
  • Ukraina: doniesienie do sądu ws. deklaracji majątkowej Sławomira Nowaka. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Sławomir Nowak
Sławomir NowakFoto: EAST NEWS/Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polityk, który w latach 2011-2013 był ministrem transportu w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, pełni obowiązki szefa Ukrawtodoru - ukraińskiego odpowiednika naszej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Według ukraińskiej agencji do spraw walki z korupcją, suma, której Sławomir Nowak nie uwzględnił w swojej deklaracji, to 189 tysięcy hrywien, czyli równowartość około 30 tysięcy złotych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
nowak 1200 pap.jpg
Sławomir Nowak minął się z prawdą? Komisja pokazała pismo

Nieprawdziwe informacje o środkach na koncie?

Agencja przekazała do sądu protokół ze sprawdzenia deklaracji Sławomira Nowaka z 2017 roku. Jak poinformowano, z powtórnego sprawdzenia deklaracji wynika, że były polski minister transportu, a obecnie szef ukraińskiej agencji odpowiedzialnej za budowę dróg złożył nieprawdziwe informacje co do środków posiadanych na kontach bankowych, oraz wartości swojego samochodu. 

>>>[ZOBACZ TAKŻE] Sławomir Nowak na celowniku służb antykorupcyjnych Ukrainy

Krytyka ze strony prezydenta

Sławomir Nowak pełni funkcję szefa ukraińskiego Ukrawtodoru od 2016 roku. Ma ukraińskie i polskie obywatelstwo.

Działalność Ukrawtodoru i jego kilka tygodni temu ostro skrytykował prezydent Wołodymyr Zełenski, który sugerował, że kierownictwo agencji przywłaszczało środki przeznaczone na budowę dróg. 

msze

Czytaj także

Głośna sprawa zegarka Sławomira Nowaka. Były minister znów przed sądem

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 14:06
Sąd Okręgowy w Warszawie bada w środę apelację byłego ministra transportu skazanego w pierwszej instancji na 20 tys. zł grzywny za zatajenie w pięciu oświadczeniach majątkowych zegarka o wartości zobowiązującej do ujawnienia w takim oświadczeniu.
rozwiń zwiń