X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Tysiące ludzi bez prądu, odwołane loty i pociągi. Potężny tajfun Faxai uderzył w Japonię

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 07:41
W Tokio jedna osoba zginęła w czasie tajfunu Faxai, który przeszedł nad miastem. Przeszło 30 osób zostało rannych. Jak poinformowała policja, kobieta w wieku około 50 lat zginęła, gdy podmuch wiatru rzucił nią o ścianę.
Przewrócona przez silny wiatr ciężarówka na autostradzie pod Tokio
Przewrócona przez silny wiatr ciężarówka na autostradzie pod TokioFoto: EPA/JIJI PRESS JAPAN OUT EDITORIAL USE ONLY/ NO ARCHIVES

Faxai to jeden z najsilniejszych tajfunów, jakie przeszły nad stolicą Japonii w ostatnich dziesięciu latach. Prędkość wiatru dochodziła do 210 kilometrów na godzinę. Około 910 tysięcy domów w Tokio nie ma prądu. Odwołano około 130 lotów i wiele pociągów, co utrudniło ruch w godzinach porannego szczytu. W pobliskim mieście Kaganawa całkowicie wyłączono prąd. Władze wezwały mieszkańców, aby nie wychodzili z domów.

Główne uderzenie miało miejsce w mieście Chiba, leżącym na wschód od japońskiej stolicy. Siła tajfunu była także mocno odczuwalna w sąsiednim mieście Ichikawa, gdzie wiatr wstrząsał całymi budynkami, a ulice zalane zostały ulewnymi deszczami. 

Japoński nadawca NHK poinformował, że około 5000 osób zostało ewakuowanych, z czego ponad połowa z turystycznej miejscowości Kamakura na południe od Tokio. Tam ludziom zagrażały osuwiska.

Meteorologowie przewidują, że Faxai, który porusza się bardzo szybko (25 km/godz.), kierować się będzie na południe, w związku z tym mieszkańscy Japonii mogą uniknąć kolejnych uderzeń.

fc

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Azja Japonia Tajfun
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak