X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Polskie MSZ: "wybory" na okupowanym przez Rosję Krymie nielegalne

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 17:20
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP uznaje za nielegalne zorganizowane w niedzielę przez władze Federacji Rosyjskiej na terenie Autonomicznej Republiki Krym na Ukrainie wybory do tzw. władz lokalnych - głosi komunikat Biura Rzecznika Prasowego resortu.
Rosyjscy żołnierze na początku operacji zajmowania ukraińskiego Krymu przez Rosjęzdjęcie ilustracyjne
Rosyjscy żołnierze na początku operacji zajmowania ukraińskiego Krymu przez Rosję/zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP uznaje za nielegalne zorganizowane przez władze Federacji Rosyjskiej na terenie Autonomicznej Republiki Krym na Ukrainie w dniu 8 września br. wybory do tzw. władz lokalnych, w tym do tzw. Rady Państwowej »Republiki Krymskiej«, tzw. Zgromadzenia Ustawodawczego miasta Sewastopol i tzw. Rady Miasta Sewastopol" - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TAKŻE
ukr12345.jpg
WYMIANA WIĘŹNIÓW MIĘDZY ROSJĄ I UKRAINĄ. POWRÓCIŁ OLEG SENCOW

MSZ: nieważne "wybory" na Krymie

Jak podkreślono w nim, "Polska niezmiennie wspiera niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy".

"Aneksja Krymu, terytorium Ukrainy, przez Federację Rosyjską w marcu 2014 r. stanowiła jaskrawe pogwałcenie prawa międzynarodowego, co zostało podkreślone w rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 68/262 z 27 marca 2014 r." - czytamy.

W tym kontekście, podkreślono w komunikacie, "działania organizowane przez rosyjskie władze na okupowanym Krymie Polska uznaje za nielegalne, a wyniki jakichkolwiek »wyborów« za nieważne".

"Apelujemy o solidarność"

"Jednocześnie zwracamy uwagę na stale pogarszającą się sytuację praw człowieka na okupowanym Krymie, ograniczanie swobód zgromadzeń i wyznania, powtarzające się regularnie nielegalne zatrzymania, które w szczególny sposób dotykają Tatarów Krymskich" - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TAKŻE: POLITOLOG O WYMIANIE WIĘŹNIÓW: TO RADOSNY DZIEŃ. ALE TRZEBA TERAZ UWAŻAĆ NA DZIAŁANIA ROSJI, KTÓRA CHCE WYMUSIĆ NA UKRAINIE USTĘPSTWA >>>

"Apelujemy o solidarność międzynarodową w sprzeciwie wobec tych działań podejmowanych przez Federację Rosyjską na anektowanym Półwyspie" - głosi pismo MSZ.

Wybory w Rosji

Dziś Rosjanie wybierają przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych. W wielu rejonach do wyborów nie zostali dopuszczeni kandydaci opozycji. W ocenie organizacji Amnesty International władze Rosji „podeptały zasady demokracji”.

Rosjanie wybierają dziś szefów dziewiętnastu regionalnych administracji, deputowanych trzynastu regionalnych parlamentów i w kilkudziesięciu obwodach przedstawicieli władz lokalnych. W Petersburgu odbywają się wybory gubernatora, a w Moskwie deputowanych do rady miejskiej.

W związku z niedopuszczeniem do udziału w wyborach niezależnych kandydatów, od lipca w stolicy Rosji organizowane były protesty zwolenników opozycji. Jak przypominają obrońcy praw człowieka, organy ścigania podjęły wiele działań represyjnych wobec opozycyjnych polityków. Część liderów protestu trafiła do aresztu, a wobec niektórych wszczęto postępowania karne i administracyjne.

PAP/IAR/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina chce stworzyć rosyjskojęzyczną telewizję na Krymie. Będzie "walczyła o umysły"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 13:38
Władze Ukrainy zamierzają stworzyć rosyjskojęzyczną stację TV, która będzie "walczyła o umysły" jej obywateli na okupowanym przez Rosję Krymie i w Donbasie oraz trafiała do ludności posługującej się językiem rosyjskim na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymiana więźniów między Rosją i Ukrainą. Przekazano po 35 osób

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 19:40
11 cywilnych i 24 wojskowych ukraińskich więźniów politycznych przyleciało z Moskwy do Kijowa. Na lotnisku witał ich Wołodymyr Zełenski. Ukraiński prezydent podkreślał, że wymiana więźniów była możliwa dzięki jego umowie z Władimirem Putinem. W zamian za uwolnionych Ukraińców ukraińskie władze przekazały Moskwie 35 więźniów - Rosjan i prorosyjskich separatystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymiana jeńców. Politolog: teraz trzeba szczególnie uważać na działania Rosji

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 15:00
- Cieszę się, że na Ukrainę wraca 35 obywateli, o ich uwolnienie ukraińskie państwo walczyło od lat. Wiele osób starało się o uwolnienie Olega Sencowa, Aleksandra Kołczenki, Stanisława Klicha, Mykoły Karpiuka – mówi portalowi PolskieRadio24.pl ukraiński politolog Jewhen Mahda. To radosny dzień, zaznacza, ale Rosja jego zdaniem będzie teraz próbować wymusić na Ukrainie bardzo niebezpieczne dla tego kraju ustępstwa.
rozwiń zwiń