X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek: chrześcijanin nie może stać obojętnie z założonymi rękami

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 11:36
Papież powiedział, że chrześcijanin musi aktywnie przeciwstawiać się złu i nędzy. Franciszek sprawował liturgię w stolicy Madagaskaru Antananarywie. W mszy świętej uczestniczyło około ośmiuset tysięcy wiernych.
Audio
  • Papież na Madagaskarze: postawmy Boga w centrum życia (IAR)
Papież w trakcie oficjalnej wizyty na Madagaskarze
Papież w trakcie oficjalnej wizyty na MadagaskarzeFoto: PAP/EPA/LUCA ZENNARO

Około miliona osób wzięło udział w mszy, jaką papież Franciszek odprawił w niedzielę w stolicy Madagaskaru, Antananarywie. W jednym z najbiedniejszych krajów świata papież mówił, że cierpienie i ubóstwo "nie należą do Bożego planu".

Czytaj więcej
papież 1200 pap.jpg
Madagaskar: mocne słowa papieża Franciszka. Apel do biskupów

W homilii wygłoszonej na błoniach diecezjalnych Soamandrakizay papież przestrzegał przed usprawiedliwianiem "kultury przywilejów i wykluczenia", czyli "nepotyzmu, protekcji, korupcji".

"Nie można manipulować Ewangelią"

Dodał, że fascynacja ideologią "prowadzi do używania imienia Boga lub religii dla uzasadnienia aktów przemocy, dzielenia, a nawet zabójstwa, wygnania, terroryzmu i usuwania na margines".

Jezus wymaga tego, tłumaczył, "abyśmy nie manipulowali Ewangelią za pomocą ponurych redukcjonizmów, ale budowali dzieje w braterstwie i solidarności, w bezinteresownym poszanowaniu ziemi i jej darów przeciw wszelkim formom wyzysku, zachęcając siebie do prowadzenia dialogu".

Czytaj więcej
Papież na Madagaskarze 1200.jpg
Madagaskar: papież spotkał się z rodziną, która przeżyła epidemię odry

Franciszek apelował o to, aby wzajemna współpraca była "kodeksem postępowania", a porozumienie - "metodą i standardem". Mówił, że należy wystrzegać się postaw, które pogłębiają egoizm i "stosowanie środków niemoralnych".

"Cierpienie nie należy do Bożego planu"

- Spójrzmy na otaczający nas świat - iluż mężczyzn i ile kobiet, ludzi młodych, dzieci cierpi i są całkowicie pozbawieni wszystkiego! To nie należy do Bożego planu - powiedział.

Papież wskazywał również, że "w obliczu pogwałcenia ludzkiej godności często pozostajemy z założonymi ramionami lub nam opadają ręce, i jesteśmy bezsilni wobec mrocznej siły zła". - Ale chrześcijanin nie może stać obojętnie z założonymi rękami, lub fatalistycznie z opadającymi rękoma - oświadczył papież w czasie mszy.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papieska pielgrzymka do Afryki. Franciszek zabierze głos ws. korupcji i wyzysku

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 23:03
Papież Franciszek jest w pielgrzymce na Madagaskarze, to drugi etap podróży apostolskiej do Afryki i na wyspy Oceanu Indyjskiego. W ocenie watykanistów, papież poruszy w przemówieniach kwestie korupcji, niesprawiedliwości społecznej czy wyzysku. Spotka się też z osobami, które przeżyły niedawną epidemię odry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież do władz Madagaskaru: walczcie z korupcją, spekulacją i niszczeniem środowiska

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 10:10
Papież zaapelował do władz Madagaskaru o walkę z korupcją, spekulacją i niszczeniem środowiska, które wpędzają mieszkańców w nędzę. Franciszek w stolicy Antananarywa spotkał się z władzami kraju i korpusem dyplomatycznym.
rozwiń zwiń