X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Huragan Dorian osłabł do 1. kategorii. Zagrożone są stany Karolina Południowa i Północna

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 10:00
Jak podało amerykańskie centrum ds. huraganów NHC, pozostający przy wschodnim wybrzeżu USA huragan Dorian osłabł w piątek do pierwszej, najniższej kategorii w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona. Jego oko znajduje się obecnie ok. 70 km na wschód od wybrzeża Karoliny Płn.
Zniszczone domy po przejściu huraganu Dorian
Zniszczone domy po przejściu huraganu DorianFoto: PAP/EPA/LPhot Paul Halliwell / BRITISH MINISTRY OF DEFENCE/HANDOUT

Żywioł przemieszcza się w kierunku północno-wschodnim w tempie 24 km/godz. Prognozuje się, że w najbliższych dniach nadal będzie słabł.

dorian-1200-pap.jpg
Setki tysięcy ludzi bez prądu. Dorian przechodzi przy wybrzeżu USA

Meteorologowie przewidują, że Dorian może uderzyć w wybrzeże stanu Karolina Północna w ciągu najbliższych godzin, a następnie ma zmierzać w kierunku regionu Nowej Anglii, na północy USA, i kanadyjskiej Nowej Szkocji.

Huragan w ciągu ostatnich kilkunastu godzin osłabł z kategorii 3. najpierw do 2., by ostatecznie jego siła spadła do 1. kategorii. Maksymalna prędkość wiatru to obecnie 150 km/godz.

Podtopione miasteczka

Choć Dorian nie uderzył bezpośrednio w amerykański ląd, jego skutki są odczuwane przez mieszkańców. W stanach Karolina Południowa i Północna podtopione zostały leżące na wybrzeżu miasteczka, pojawiają się trąby powietrzne; setki tysięcy ludzi pozostają bez prądu.

Agencja AP podawała, że w związku z huraganem śmierć poniosły w USA już cztery osoby; w czwartek informowano, że na Florydzie i w Karolinie Płd. dwie osoby zginęły w wyniku upadków podczas przygotowań do nadejścia żywiołu. 

Dorian, który wcześniej był zakwalifikowany jako huragan najwyższej 5. kategorii, w weekend zdewastował Bahamy. Zginęło tam co najmniej 30 osób. 

dn

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT USA Ameryka huragany
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorian pustoszy Bahamy. Co najmniej 5 ofiar śmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 06:37
Co najmniej pięć osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych na wyspie Wielkie Abaco na Bahamach w wyniku potężnego huraganu Dorian – poinformował w poniedziałek po południu czasu lokalnego premier tego wyspiarskiego państwa na Atlantyku Hubert Minnis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: huragan Dorian słabnie, jednak ominie Florydę

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 22:35
Huragan Dorian, który zdewastował Wyspy Bahama, zaczął przemieszczać się wzdłuż wybrzeża Florydy. Bezpośredniego uderzenia w ten stan nie będzie. Skutki żywiołu mogą jednak odczuć inne stany wschodniego wybrzeża USA. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Setki tysięcy ludzi bez prądu. Dorian przechodzi przy wybrzeżu USA

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 23:52
Huragan 2. kategorii Dorian przechodzi niebezpiecznie blisko Karoliny Południowej na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Towarzyszy mu silny wiatr i fala powodziowa. Ponad 200 tysięcy budynków straciło prąd. Prezydent Donald Trump wzywa mieszkańców wybrzeża, by zachowali wyjątkową ostrożność.
rozwiń zwiń