X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pożary lasów w Amazonii. Brazylia zaakceptuje zewnętrzną pomoc

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 21:21
Brazylia przyjmie zewnętrzną pomoc przy zwalczaniu pożarów lasów Amazonii, jeżeli będzie mogła decydować o tym, jak z niej korzystać. Przywódca tego kraju Jair Bolsonaro rozmawiał o tym z prezydentem Chile Sebastianem Pinerą. Chile zaoferowało Brazylii pomoc w postaci czterech samolotów gaśniczych.
Skutki pożarów lasów Amazonii
Skutki pożarów lasów AmazoniiFoto: PAP/EPA/Joédson Alves

Podczas spotkania prezydenci zaplanowali zorganizowanie 6 września rozmów przywódców państw, na których terenie jest położona Amazonia. Mają one dotyczyć wspólnej ochrony środowiska i eksploatacji regionu. W spotkaniu nie weźmie udziału Wenezuela. 

Od kilku tygodni ogień pustoszy gigantyczne obszary amazońskich lasów deszczowych. Według brazylijskich ekspertów, liczba pożarów lasów Amazonii wzrosła w tym roku o 84 procent.

bb

Czytaj także

Brazylijczycy manifestują w związku z pożarami amazońskich lasów

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 16:46
Mieszkańcy wielu miast brazylijskich, między innymi Sao Paulo, Rio de Janeiro, Brasilii, Kurytyby i Salvadoru, demonstrowali wczoraj zaprotestować w związku z pożarami amazońskich lasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płonące lasy Amazonii. Zobacz zdjęcia ukazujące skalę katastrofy

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 09:16
Od kilku tygodni ogień pustoszy lasy Amazonii. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) opublikowała najnowsze zdjęcie satelitarne ukazujące ogromną skalę pożaru. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brazylia przyjmie zagraniczną pomoc w walce z pożarami Amazonii? Prezydent stawia warunek

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 07:43
Rząd Brazylii oświadczył we wtorek, że przyjmie wszelką pomoc zagraniczną w zwalczaniu pożarów lasów Amazonii. Rzecznik brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro Rego Barros zastrzegł jednak, że to Brazylia będzie decydować, jak tę pomoc wykorzystać.
rozwiń zwiń